ГлавнаяБлоги

Персоны

Любомир Гузар
Все персоны »

Любомир Гузар

Верховний архієпископ Києво-Галицький

15 статей

Кардинал, верховний архієпископ Києво–Галицький, до початку 2011 року – предстоятель Української греко–католицької церкви.

Народився у Львові в 1933 році. Пережив початок Другої світової війни та радянської окупації.

У 1944–му разом із батьками емігрував до Америки. З юності мріяв про служіння Богу, відтак у 1958 році був висвячений на священика.

У 1972–му покинув Сполучені Штати та перебрався до Риму — в монастир Студійського уставу.

До України повернувся за часів незалежності.

У 2001 році очолив УГКЦ — згідно із рішенням Синоду єпископів. З 2005 року перебуває у Києві, у зв’язку з перенесенням до столиці Патріаршого престолу УГКЦ.

Любомир Гузар є один із визнаних моральних авторитетів нашого часу, традиційно входить до сотні найвпливовіших людей України.

Що ж стосується Української греко–католицької церкви, то це найбільша католицька церква східного обряду у світі та на території нашої держави. Нараховує 5,5 мільйона вір’ян. Формально виникла у зв’язку з проголошенням Берестейської унії у 1596 році. Пройшла вельми складний шлях і зазнала великого розквіту в ХІХ столітті.

Перша половина ХХ століття була ознаменована для греко–католиків утисками зі сторони окупаційної для Західної України влади СРСР. УКГЦ подарувала у цей період світові такого видатного діяча, як Андрей Шептицький — тодішній глава церкви. Пізніше діяльність УГКЦ було фактично заборонено радянською владою. Церква відновила активну діяльність уже після 1991року.

З 2001 по 2011 рік УГКЦ керував Любомир Гузар, який подав у відставку у зв’язку з поважним віком та станом здоров’я. Його наступником став Блаженнійший Святослав (Шевчук).

Наши блоги

Топ-блог