newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Діти порадили Ющенку, як впоратися з кризою

144
Діти порадили Ющенку, як впоратися  з кризою

Сьогодні словом «криза» обписано стільки тролейбусів і білбордів, що не звертати уваги на неї просто неможливо. І, як показало опитування "Сегодня", який газета провела у спецшколі №177 у Солом"янському районі м. Києва, навіть першокласники встигли смикнути батька за рукав з питанням: «Что таке криза?» і точно скласти свою думку про те, як з неї вийти. Першокласники пропонують узяти в борг у "багачів", шестикласники поскаржилися, як сильно криза відобразилася на ціні булочок в їдальні, а старшокласники поділилися готовим рецептом, як за допомогою моря і снігу підняти економіку України.

Видео дня

... коли перестали друкувати гроші (Павло, 1 клас)

"Криза від того, що гроші перестали друкувати, напевно, папір з фарбами закінчилися на монетному дворі. А потім додрукують — і все буде добре, і продуктів буде багато. А від Ющенка з Черновецким лише проблеми всілякі — так мої батьки по телефону говорять. Їм потрібно помиритися і дружити, а не сваритися".

... коли риба схудла (Катя, 1 клас)

"Криза — це коли риба-акула була велика, а потім стала маленька, бо нічого стало їсти, і вона схудла. А щоб її здолати — треба всім економити, тільки по-чесному".

...коли кишенькових грошей дають удвічі менше (Аліна, 6 клас)

"Криза — він не лише фінансовий, але і духовний, бо люди думають лише про свою вигоду. А ще газовий, коли через сварки з Росією мерзнули, наприклад, люди в Західній Україні. І він зараз зачепив усіх — когось більше, когось менше. Моїй мамі скоротили зарплату вдвічі, але багатьох в її фірмі вигнали зовсім — ось їм складніше навіть, ніж нам. А мені через це почали давати менше грошей на кишенькові витрати — раніше 10 грн в день, тепер всього лише 5. І то контролюють, на що я їх витрачаю, і навіть сварять, коли на шоколадки замість обіду".

...коли гривня маленька, а долар великий (Міша, 3 клас)

"Криза від того, що гривня маленька, а долар великий. Потрібно написати петицію. Ось". На питання, хто повинен писати і кому, хлопчик відповів: "Природно, Ющенко — президентові США, мовляв, зробіть, будь ласка, долар менший. А взагалі мені бабуся розповідала, що є такі люди, яким платять гроші, щоб вони їх іншим роздавали. Так вони ці гроші — уявляєте!? — собі забирають. Ось на всіх і не вистачило. А як я зрозумію, що криза нарешті закінчилася? Тоді булочки коштуватимуть 2 копійки".

...коли купуєш те, що потрібно, а не те, що хочеться (Олена, 1 клас)

"Я думаю, що це коли не треба виходити на вулиці, а то можна впасти і ударитися...". "Ні, Олена, не "крига" — тобто лід, а "криза" — криза", — підказує вчителька. «А-а-а, тоді ясно — це коли витрачаєш багато грошей, а купуєш лише те, що потрібно, а не те, що хочеться".

...попросити у багачів у борг, а потім віддати (Валера, 1 клас)

"Треба посадити дерево, а потім його спиляти і продати — і так багато дерев, щоб заробити багато грошей. Або попросити у багачів у борг, а потім віддати".

… дорожчають булочки (Ілля і Тарас, 6 клас)

«Ціни на булочки в нашій їдальні підняли десь на 50 копійок, піца, наприклад, коштувала 3,5, а тепер 4 грн – от як нас торкнулася криза», - подумавши, говорить Ілля. А Тарас мрійно згадує: «У другому класі вона коштувала гривню двадцать». «У мене самого є депозитик у банку – дитячий, так от, через зростання долара я втратив десь 500 грн! Це ж кошмар!» - обурений Ілля. А його однокласник хвалиться: «А я ось, навпаки, виграв – у мене вклад в євро був». А ось закінчення кризи хлопчики пророкують нескоро – через 100 років: «Поки всі сядуть, поки підприємці з депутатами домовляться – це ж дуже довго!» - вважає Тарас.

Ідеї старшокласників

Настя, 10 клас. Потрібен патріот

"У розвинених країнах кризу здолають вже через 2—3 роки. А ось у нас вона може затягнутися і на всі 10 років. Я думаю, що у всьому винна наша "демократія", коли три, хай і різні, сили тягнуть ковдру на себе. Причому влада — це навіть не ті люди, які мелькають в телевізорі, а ті, у кого є гроші і облич яких ми ніколи не бачили. Нам потрібен один лідер-патріот з командою в максимум 5 осіб, що має авторитет у суспільстві (хай демократією тут і не пахне, але лише такій владі ми повіримо). Поки що його немає. Я сподіваюся, що наше покоління (нинішніх 17-річних) його "народить".

Таня, 10 клас

"Ми тут порадилися і вирішили, що швидко підняти промисловість і сільське господарство практично неможливо, навіть якщо отриманий кредит використовувати з розумом. А ось туристичний бізнес у нас трохи розвинений, плюс — у нього величезний потенціал, і взагалі, адже це прибуткова справа! Так от ми пропонуємо до Євро-2012 оживити його інфраструктуру, привабити інвесторів — і підремонтувати ті бази, які вже є, побудувати сучасні комплекси, навчити персонал. Так ми привернемо до себе увагу — хтось приїхав на чемпіонат, сподобалося — розповів друзям, ті ще одним — і пішло-поїхало! А тоді на гроші від туристичного бізнесу потихеньку піднімати і всі інші сфери".