Обама збільшує військовий контингент в Афганістані

196
Обама збільшує військовий контингент в Афганістані

Після кількох місяців дискусій американський президент Барак Обама нарешті оголосив нову стратегію, що має на меті завершити війну проти Талібану і стабілізувати Афганістан.

Обама оголосив, що 2010 року до Афганістану буде надіслано додатково 30 тисяч солдатів США.

Головним їхнім завданням названо знищення Аль-Кайди в Афганістані та Пакистані.

Обама сказав, що планує почати виведення війська вже 2011 року. Представник адміністрації Президента США вважає, що збільшення американської присутності в Афганістані коштуватиме близько 30 мільярдів доларів.

У свою чергу, Обама заявив, що мова йде про спільну безпеку цілого світу і попросив інші країни також відрядити додаткові війська.

Видео дня

Президент Обама дійшов рішення про подальші дії в Афганістані після понад трьох місяців роздумів і понад 10 зустрічей за участі чільних радників.

Нагадаємо, кілька місяців тому американський командувач в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал застеріг, що Америка ризикує зазнати поразки, якщо кількість військ не збільшити. Він просив додатково понад 40,000 солдатів.

Зараз США мають в Афганістані 68,000 військових, а загальна кількість службовців міжнародного контингенту перевищує 100,000.

Втрати в Афганістані, де загинули вже понад 900 американських солдатів, а також дискредитовані афганські президентські вибори посилили критичні настрої в американському суспільстві щодо війни, яка триває впродовж восьми років.

Чільний представник Пентагону сказав, що додаткові підрозділи будуть в Афганістані до літа і 9,000 з них будуть морські піхотинці, а 21,000 звичайні солдати включно з військовими інструкторами.

У вівторок зранку американський президент з допомогою відеозвязку упродовж години пояснював свою нову стратегію своєму афганському колезі Хаміду Карзаю.

Офіційні представники НАТО кажуть, що президент Обама попросив європейських союзників додати ще від 5,000 до 10,000 нових солдатів в Афганістані.

За словами посланця Франції в Афганістані, президент Ніколя Саркозі заперечив можливість відрядження додаткових солдатів, але може надіслати військових інструкторів.

У Берліні канцлер Анґела Меркель сказала, що Німеччина чекатиме до 28 січня, коли у Лондоні відбудеться конференція щодо Афганістану і тоді вирішить чи відряджати додаткові війська, пише "BBCUkrainian".

Але Британія вже підтвердила, що надсилає ще 500 військових, що доведе чисельність британського контингенту до 10,000.

Італія також каже, що готова збільшити свій контингент.