В ЄС назвали причину економічної кризи в Україні

239
В ЄС назвали причину економічної кризи в Україні

Напередодні щорічного саміту УКРАЇНА-ЄС, який повинен відбутися 4 грудня, Європейська комісія висловила розчарування українською владою і розвитком економіки країни.

Як заявив високопоставлений представник Єврокомісії Хосе Мануель Пінто Тейшейра на брифінгу в Києві, українську економіку обмежують олігархи. Вони ж, за його словами, своєю конкуренцією стримують поліпшення торгових і економічних зв'язків з Європейським союзом.

На думку Тейшейра, глобальна економічна криза проходить в Україні так важко тому, що країна погано розвивалася протягом двох десятиліть після розпаду СРСР.

Видео дня

"Корупція, тяганина, адміністративні бар'єри будь-якого роду. Це лише деякі речі, які служать інтересам тих, хто сьогодні контролює економіку, і тих, хто не хоче конкуренції, у них алергія на конкуренцію", - сказав європейський чиновник.

Він підкреслив, що переважна більшість українців не мають ні роботи, ні гідної зарплати, ні відповідного соціального захисту. Тейшейра пояснив це тим, що ситуація в країні схожа на ту, яка була і двадцять років тому.

Тейшейра також відзначив розчарування ЄС новою прозахідною владою, яка очолила країну після помаранчевої революції.

При цьому він висловив упевненість, що все може змінитися тоді, коли ті, хто володіє "великою частиною економіки, і, отже, безпосередньо впливає на уряд і політиків ... зрозуміють, що угода про вільну торгівлю є для України можливістю трансформувати себе і трансформувати свою економіку ".

Як очікується, на п'ятничному саміті в Києві буде дана оцінка прогресу в новій Угоді про асоціацію, яка "відкриває двері" для українських товарів на ринки ЄС в рамках Угоди про вільну торгівлю, повідомляє ТСН.

Між іншим, на питання, коли така угода може бути підписана (півтора роки тому деякі політики заявляли, що в кінці поточного року), Тейшейра відповів, що визначити конкретний термін наразі неможливо.