newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Французький суд випустив на свободу соратника Окруашвілі

213
Французький суд випустив на свободу соратника Окруашвілі

Колишній губернатор грузинського регіону Шида Картлі Михайло Карелі, який наприкінці липня здався правоохоронним органам Франції та попросив політичного притулку, відпущений на свободу за рішенням суду.

Карелі, нагадаємо, називають близьким другом і політичним соратником Окруашвілі. У вересні 2007 року Карелі та ряд інших чиновників Шида Картлі були відправлені до відставки. Потім колишнього губернатора затримали за звинуваченням у корупції. Це сталося за декілька днів до того, як Іраклій Окруашвілі оголосив про перехід в опозицію та виступив із гучними звинуваченнями на адресу влади.

Відставки та затримання в Шида Картлі спостерігачі тоді розцінили як свого роду попередження колишньому міністрові оборони та спробу силовиків позбавити його союзників в органах влади. За деякими даними, після затримання від Михайла Карелі добивалися свідчень, які б скомпрометували Іраклія Окруашвілі. Проте, як писала грузинська преса, свідчити проти свого друга він не став.

Видео дня

Проте, влада погодилися випустити його під заставу, після того, як колишній губернатор визнав себе винним у корупційних злочинах. Аналогічні зізнання, нагадаємо, зробив і Окруашвілі. Правда, згодом відмовився від них і розповів, що вони були зроблені під тиском.

У листопаді Окруашвілі та Карелі були оголошені в розшук. Окруашвілі виїхав до Німеччини, а потім до Франції. Там у квітні 2008 року він одержав політичний притулок.

За інформацією, Михайла Карелі у Франції захищатимуть ті ж адвокати, які представляли інтереси Окруашвілі. Тим часом Генпрокуратура Грузії вже направила французькій владі запит про екстрадицію. Розгляд цієї справи, як очікується, відбудеться у вересні, пише Lenta.ru.