Поради МНС щодо поведінки під час повені

386
Поради МНС щодо поведінки під час повені

«Потрібно усвідомити, що тільки у випадках прориву гребель, крижаних заторів і ґрунтових перемичок у верхів’ях рік повінь може відбутися миттєво. В інших випадках існує більший або менший резерв часу, що дозволяє вчасно зреагувати на погрозу затоплення. Однак у всіх випадках під час затяжної непогоди на низьких річкових берегах краще не зупинятися. Особливо небезпечно під час затяжної непогоди переправлятися через великі болота. Додаткові обсяги води можуть значно зменшувати прохідність боліт, і тому навіть перевірена ділянка шляху швидко може стати непрохідною і вкрай небезпечною», повідомляє Центр пропаганди МНС України у Львівській області.

Люди, що проживають у небезпечних зонах поблизу водойм, у низинах і місцях у зонах можливого затоплення повинні бути особливо уважними. Їм потрібно стежити за прогнозами синоптиків і повідомленнями рятувальних служб.

«При загрозі виникнення повені потрібно:

Забрати з місць, які наповнюються водою (наприклад, підвали й льохи), речі й продукти. Їх краще тримати в сухих місцях, куди воді важко проникнути, тому що навіть у випадку невеликих опадів вони можуть бути зіпсовані.

Видео дня

Потрібно заздалегідь подбати про свійських тварин. У випадку повені тварини, що опиняються в обмеженому просторі або на прив’язі, гинуть навіть попри те, що більшість із них природжені плавці! У результаті господарі не тільки гублять домашнього годувальника або улюбленця. Їхній будинок або ділянка можуть бути заражені!

Що робити під час повені? Ось декілька порад:

Уважно слухайте інформацію про розвиток повені та інструкції про порядок дій. Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку із Вами. Попередьте про загрозу сусідів!

Найважливіше – не піддаватися паніці й заспокоїти інших. Намагатися зберігати самоконтроль й чіткість дій. Важливо!

При евакуації потрібно виконати такі дії: відключити електропостачання й виключити газ; закрити всі двері й вікна та, взявши потрібні речі, слідувати в безпечні місця. За необхідності – скористатися допомогою рятувальних служб.

Не можна думати тільки про себе. Якщо у вас є можливість, допомагайте людям, що відрізані стихією від інших, надавайте першу допомогу дітям та перестарілим.

При раптовій повені треба, прихопивши із собою теплий й бажано водонепроникний одяг, ковдри, їжу, документи здійнятися на самі піднесені місця рельєфу, про які відомо, що вони ніколи не затоплювалися;

Якщо це неможливо, варто здійнятися на верхні поверхи й горища будинків. Причому вибирати тільки капітальні й найбільш міцні, здатні довше протистояти стихії. При збільшенні рівня води варто вибратися на дахи. При подальшому прибуванні води – на верхівки дахів;

Дотримуватися спеціальних заходів безпеки потрібно і після повені. Повертатися додому треба обережно, остерігаючись обірваних і провислих електричних проводів, ушкоджених газових магістралей. Перед тим, як увійти до будинку, необхідно переконатися, що його конструкція не розхиталася під дією водної стихії. Потім просушити його, відкривши всі вікна й двері.

Користуватися газом, електрикою, каналізацією можна, лише одержавши дозвіл комунальних служб. До електричних проводів і розеток взагалі краще не наближатися до їхнього повного висихання. Після повені контакти з електрикою вкрай небажані через підвищену вологість повітря й великий вміст вологи в ґрунті.

Інша небезпека – епідеміологічна. Пов’язана вона з масовою загибеллю й розкладанням тіл тварин. З метою запобігання отруєнь знайдені у воді продукти для приготування їжі використовувати не можна, так само як саму паводкову воду.