Українці зможуть літати на таксі

200
Українці зможуть літати на таксі

Державіаадміністрація має намір розвивати послуги аеротаксі в Україні. Про це на прес-конференції повідомив замміністра транспорту і зв'язку - голова Державіаадміністрації Олександр Давидов.

За його словами, розвиток повітряного таксі передбачений в новій редакції Повітряного кодексу України. «Ця програма записана в новій редакції Повітряного кодексу, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Там виписані всі процедури по реєстрації і правилам польотів на таких літаках. Узяті за основу європейські стандарти, тому що зараз у нас діють правила ще радянських часів, сильно зарегульовані польоти, тому вони і не розвиваються», - відзначив він.

Видео дня

У Україні є всі можливості, щоб «аеротаксі прийшли, почали працювати і надавати такі послуги». «У нас розширюються ці польоти, таких компаній, які займаються бізнес-авиацією, буде все більше», - сказав він. За його даними, для отримання української ліцензії пілота надлегкого літака до 450 кг місткістю до 4 чоловік знадобиться 7 тис. дол. і 6-7 тижнів навчання. Витрати на обслуговування таких ультралегких літаків – 2 тис. грн. на місяць при використанні машини від 200 годин на рік.

«Це дуже приваблива система, яка працює в світі, і думаю, що у нас вона повинна бути створена найближчим часом. І думаю, що інвестиції підуть, коли ми зробимо рішення по наших аеропортах, щоб там були стоянки для обслуговування таких літаків», - відзначив глава Державіаадміністрації.

Нагадаємо, що 4 червня 2008 р. Кабінет міністрів України затвердив Повітряний кодекс України.