УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Рада терміново розглядає альтернативу Ющенка

228
Рада терміново розглядає альтернативу Ющенка

Комітет Верховної Ради з питань бюджету розпочав о 10.15 своє екстрене засідання для розгляду президентського законопроекту щодо внесення змін до бюджету.

Видео дня

Про це сьогодні в інтерв’ю журналістам повідомив народний депутат від фракції НУ-НС, член Бюджетного комітету Валерій БОРИСОВ, передає УНІАН.

Він зазначив, що Бюджетним кодексом не прописаний чітко перелік, згідно з яким тільки виконавчий орган влади може вносити зміни до держбюджету.

При цьому він наголосив, що за усталеною практикою зазвичай такі зміни розробляє Міністерство фінансів. «Тому це тільки практика, але зміни може подавати будь-який суб’єкт законодавчої ініціативи», - сказав він.

Нагадаємо, напередодні Президент України Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до державного бюджету на 2008 рік. «Необхідність цих змін була зрозуміла ще під час ухвалення Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік і внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Глава держави підписав цей закон, виходячи з необхідності запровадження в дію нових соціальних стандартів життя громадян. Водночас, законом уряду було надано доручення розробити й внести на розгляд Верховної Ради зміни до бюджету до 1 березня 2008 року. Ця норма закону урядом була проігнорована”.

На думку Президента України, положення урядового законопроекту про внесення змін до бюджету несуть у собі певні ризики.