newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

ДАІ знає, як зменшити кількість жертв на дорогах , 13 мая 2008

ДАІ знає, як зменшити кількість жертв на дорогах , 13 мая 2008

14 травня гостем «Обозу» був начальник Департаменту ДАІ МВС України, генерал-майор міліції Сергій Коломієць.

Видео дня

Пропонуємо вашій увазі фрагменти інтерв’ю генерал-майора для читачів «АвтоОбозу» та представників ЗМІ, присвяченого стану аварійності та проблемам заторів на дорогах України.

Усі експерти в один голос кажуть, що збільшення кількості ДТП - це незворотній процес. Нібито, збільшується кількість авто і т.д. Як ви можете це прокоментувати?

Дійсно, збільшення кількості ДТП – це незворотній процес, але є критична кількість ДТП, яка залежить від стану вулично-шляхової мережі, від кількості транспортних засобів і її можна або перевищувати, але утримувати на належному рівні і, вживаючи певні заходи, знижувати. Я, наприклад, вважаю, що рівень аварійності минулого року був вищий, ніж критичний рівень, через недосконалість роботи ДАІ.

Дійсно, світова тенденція йде до зростання, але ми на сьогоднішній день світову тенденцію перевищуємо приблизно втричі. У нас може бути рівень аварійності до 3 тисяч загиблих на рік. У нас було 7 тисяч, стало 9,5 тисяч. Це дуже критична цифра. Але вдосконалюючи вулично-шляхову мережу, вдосконалюючи законодавство ми можемо прийти й до меншої кількості.

В чому основна проблема заторів? Що ви пропонуєте зробити в першу чергу для її вирішення?

Є суб’єктивні і об’єктивні причини заторів. Перше – це недосконалість вулично-шляхової мережі. Більшість перехресть у місті Києві, згідно пропускної спроможності, не забезпечує безперешкодне проходження транспорту через них. Уже потребують влаштування розв’язки різних рівнів і т.д. Але разом з цим є й суб’єктивні причини, які посилюють заторні явища. Наприклад, недисципліновані водії. Водій, який по зустрічній смузі об’їжджає затор, гальмує всіх інших і утворює ще більший затор.

Якщо на дорозі буде більше порядку, заторові явища зменшаться.

Чому страхові компанії штучно паралізують дорожній рух? Вони заставляють в усіх випадках, навіть при незначній аварії, залишатися на місці. Таке страхування - головна причина заторів.

Страхування – це нормально, воно потрібно тим людям, які постраждали. Ми підтримуємо страхові компанії. Це світовий досвід.

Що стосується «залишатися на місці» - є Правила дорожнього руху. У Правилах написано: «виконувати вимоги працівників ДАІ», а не страхової компанії. Друге – якщо люди погодилися між собою, хто винний, складається схема ДТП і безпосередньо на місці підписується, вони можуть залишити місце, під’їхати до ДАІ і оформити цю пригоду. Це зафіксовано в Правилах і ніхто цього не відміняв. Тому я думаю, що вимог страхових компаній можна не виконувати, а після отримання довідки в ДАІ і оформлення в ДАІ страхові компанії будуть зобов’язані відшкодувати збитки.

Почему ГАИ абсолютно не занимается наказанием пешеходов, переходящих дорогу в неположенном месте? Не один раз наблюдал, как пешеходы перебегают дорогу на глазах у инспекторов, а они не делают даже замечания, не говоря уже о привлечении такого пешехода к ответственности.

Справа в тому, що санкції, які на сьогоднішній день можна застосувати до пішохода, настільки мізерні, а порядок оформлення такого порушення настільки громіздкий – людину треба затримати, доставити її у відділення міліції для з’ясування особи (якщо немає при собі документу), це займає 1-1,5 години, в результаті людина може заплатити штраф 8 гривень.

В новому законодавстві передбачено накладання штрафу на місці працівником ДАІ. По-друге, значно зростуть штрафи. По-третє, ми сьогодні маємо електронну систему по врахуванню цих порушень. Це буде сприяти значному зменшенню порушень пішоходами.

Яка ситуація із спецпідрозділом «Кобра»?

Спецпідрозділ «Кобра» розформований наказом міністра внутрішніх справ. На сьогоднішній день із 280 співробітників «Кобри» залишилося біля ста співробітників, але це вже буде не «Кобра», а буде підрозділ по супроводженню осіб, що охороняються згідно закону - Президента, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра.

Проведене атестування особового складу. Залишилося 60 людей із 280 – ті, які працювали і раніше, які відповідають вимогам. На сьогоднішній день ми набираємо ще 40 людей для цього підрозділу.

Почему такие плохие дороги в городах и на трассах Украины? Разве не повышается аварийность из-за некачественных покрытий автодорог?

Дійсно, збільшується аварійність. Справа в тому, що дуже низька відповідальність, в тому числі і суспільна, людей, які повинні здійснювати покращення ситуації з дорожнім господарством. На дорогах загального користування, за стан яких відповідає Мінтранс, більш-менш є порядок. Але дороги в містах, які є комунальною власністю, керуються уповноваженою організацією. Вони не справляються із своїми обов’язками і відповідальності практично не несуть. Ми можемо зробити припис, але цей припис закінчується штрафом у 68 гривень. Зрозуміло, що це просто смішно. Ми інформуємо відповідні інстанції, але реагування не завжди адекватне.

Заради цього треба було робити вибори в Київраду і вибори мера Києва, щоб вперше стало питання про відповідальність за стан доріг, за заторові ситуації і т.д. На сьогоднішній день ми бачимо лише перші паростки демократії, тому що питають: «Чому затори?» Це мене радує.

Після низки резонансних ДПТ під час травневих свят чи зміниться щось у роботі ДАІ?

Уже змінилося. Був лист Президента на МВС з вимогою активізації роботи. Робота була активізована. На сьогоднішній день діє спеціальна вказівка міністра внутрішніх справ, що у вихідні і святкові дні чисельність нарядів збільшувати, а не зменшувати. Тобто коли для всіх громадян буде вихідний, для працівників ДАІ буде напружений робочий день.

Всі відповіді Сергія Коломійця читачам «АвтоОбозу" читайте тут

Дивіться на ВідеоОБОЗі:

В этом году в Украине аварий стало меньше?

С. Коломиец: «На следующей неделе «Кобра» исчезнет совсем»

В заторах виноваты дороги и недисциплинированные водители!

Аварийность в Украине выше среднемировой в три раза

Благодаря новым законам ГАИ сможет бороться с перевозчиками–нарушителями!

Читайте по темі:

За вождение в нетрезвом виде будут лишать автомобиля

Підготувала: Тетяна Гайжевська

ДАІ знає, як зменшити кількість жертв на дорогах , 13 мая 2008