newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Мати Ґонґадзе вважає, що влада чекає її смерті

165
Мати Ґонґадзе вважає, що влада чекає її смерті

6 березня, у коментарі ZIK Леся Гонґадзе розповіла, що невпізнане тіло, яке проходить у справі вбивства журналіста Георгія Гонґадзе і далі не поховане, зберігається в київському морзі і перебуває у дуже поганому стані. За її словами, тіло не належить її синові. І хоча дружина покійного журналіста Мирослава свого часу опізнала тіло, однак остаточне слово у цій справі має сказати мати Георгія Гонгадзе. Водночас Леся Гонгадзе не вірить, що українська влада коли-небудь назве замовників вбивства і вважає, що Києв чекає поки вона помре, щоб заховати останки «невідомої» людини і остаточно «замовчати» справу вбивства її сина.

Видео дня

Леся Гонґадзе вважає, що система намагалася загнати її в могилу. «На всі свята, Різдво, Великдень до мене приходили повідомлення про те, щоб я з’явилася на суд. А ви ж розумієте, кожне повідомлення – крапля крові зі серця. А серце моє не безмежне. Ті, хто на чолі системи, сподіваються, що я не довго проживу, і вони зроблять так, як схочуть», – сказала Леся Гонґадзе.

На думку матері покійного журналіста, усі генеральні прокурори України – підневільні люди. «Уже стільки генеральних прокурорів пройшло через мене, що можу зробити висновок, вони – підневільні люди. Я розмовляла з Васильєвим, першим Піскуном, другим Піскуном, Потебеньком. Усі вони мають чітко визначену єдину дорогу, по якій йдуть і не мають права звернути вліво чи вправо. Кожен з них починає все з чистого листа, а коли не йде, слідчий процес закінчується», – зазначила Леся Гонгадзе.

Мати Георгія Гонґадзе також додала, що відмовилась від свого адвоката. «Я не можу дозволити собі оплатити адвоката. Мені незручно було перед адвокатом Федуром, і тому я відмовилась, аби він не ходив у ті смердючі зали безкоштовно», – пояснила вона.

«Я не хочу, щоб цим нещасним дали великі терміни (йдеться про обвинувачених у справі про вбивство Ґеорґія Ґонґадзе колишніх офіцерів міліції Валерія Костенка, Миколу Протасіва й Олександра Поповича). На мою думку, вони є рабами системи і повинні були виконувати все, що їм казали згори. Вони просто-на-просто не могли не виконати наказу свого рабовласника. Коли я була на суді вперше, то сказала судді, пані Григор’євій, що не маю претензій до нещасних, бо вони мусіли виконувати наказ і оцінюю закінчення цього суду, як чергову насмішку над суспільством та Україною», – про це 6 березня розповіла Леся Ґонґадзе.

На її думку, троє обвинувачених, можливо, й не причетні до вбивства її сина Ґеорґія. Вона ще раз підтвердила свою позицію, що судити необхідно насамперед не виконавців, а тих, хто був замовником вбивства.

За словами Лесі Ґонґадзе, від самого початку розгляду «справи Ґонґадзе» її викликали до суду 98 разів. Втім, вона побувала на судовому засіданні лиш одного разу.

На засіданні, яке пройде у вівторок, 11 березня, мав би бути оголошений вирок для колишніх офіцерів міліції – Валерія Костенка, Миколи Протасіва та Олександра Поповича. Відтак, Леся Ґонґадзе вдруге приїде на засідання суду і має намір висловити свою думку щодо «справи Ґонґадзе».