newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Жінки стають опорою української армії

456
Жінки стають опорою української армії

Сьогодні в Збройних Силах України проходить службу й працює понад 50 тисяч жінок.

Видео дня

Із них майже 18 тисяч – військовослужбовці, з яких 6,4 % - офіцери, 12,6% - прапорщики, 80% - жінки, що проходять службу за контрактом. Ще 119 дівчат навчається у вищих військових навчальних закладах.

Як повідомили в Управлінні прес-служби Міноборони, щодня на бойове чергування з протиповітряної оборони нашої держави заступає майже 300 жінок-військовослужбовців, пише УНІАН.

Представниці прекрасної статі проходять службу й працюють у всіх видах і родах військ Збройних Сил України. Найбільше вони представлені в частинах і з'єднаннях Сухопутних військ і Повітряних Сил ЗС України.

Так, у 25-ій окремій Дніпропетровській повітрянодесантній бригаді 6-го армійського корпусу служить механік-радіотелеграфіст взводу зв'язку, старший солдат Олена Груба. Вона - єдина жінка-військовослужбовець, яка здійснила 47 стрибків з парашутом з борту військово-транспортного літака Іл-76.

Старший інженер центру АСУ управління 6-го армійського корпусу старший лейтенант Людмила Денисова є автором комп'ютерної програми, створеної для взаємодії штабів ланки “корпус-бригада (полк)”.

Постійно до чергування в системі пошуково-рятувального забезпечення залучається льотчик-штурман змішаної ескадрильї авіаційної навчальної бригади Харківського університету Повітряних Сил, старший лейтенант Вікторія Звєрєва. На її рахунку близько 160 повітряних годин.

На суто чоловічу посаду – старшого помічника оперативного чергового Командного центру Військово-морських Сил ЗС України – раз на три дні заступає капітан-лейтенант Наталія Ступакова.

На випускному – 5-му – курсі Харківського університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба навчається курсант Вікторія Мекотова – продовжувачка сімейної традиції військових льотчиків. Майбутня льотчиця-винищувач вже має 56 годин нальоту, з яких понад 35 – на реактивних Л-39.

Мекотова – єдина жінка-військовослужбовець, що літає на винищувачах.