newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Розвинені країни вважають за краще це читати

180
Розвинені країни вважають за краще це читати

Британці купують книги, написані відомими телевізійними персонажами, американці схиблені на самовдосконаленні, вподобання французів більш інтелектуальні, німці люблять книги про подорожі, а японців вирізняють еклектичні смаки. Сайт Amazon.com, з'ясовуючи літературні вподобання мешканців цих країн, прийшов до висновку, що чотири з них об'єднує незгасна любов до бестселера Джоан Роулінг "Гаррі Поттер і Дари смерті", пише The Times.

Видео дня

У Японії, однак, книга посіла третє місце, поступившись двом роботам про красу й здоров'я - книгам Юкоко Танакі "Масаж обличчя" й "Надихаючі вправи". Потім іде перший гід по токійських ресторанах компанії Michelin, наукова робота про віруси людини, автобіографія комедійного актора й три томи, присвячені манге.

Британці віддають перевагу рецептам знаменитих кухарів, книгам телеведучих, а також белетристиці. Нігелла Лоусон обігнала Джемі Олівера в боротьбі за кулінарну книгу, що найкраще продається. А аварія, що сталася з Річардом Хаммондом під час зйомок програми Top Gear, визначила успіх його автобіографії.

У Топ-10 книг Британії, що найкраще продаються, опинилося всього три романи – менше, ніж у всіх інших країнах: це "Гаррі Поттер", роман володарки Orange Prize Чимаманди Нгозі Адичі "Половинка жовтого сонця", а також твір автора "Того, хто біжить за вітром" Халеда Хоссейні "Тисяча сяючих сонць". На думку голови британського підрозділу Amazon Кеса Нельсена, три чверті книг, представлених у списку бестселерів, було куплено на Різдво.

У Топ-10 у французів потрапило сім романів - в основному французьких авторів. Серед них L’élégance du hérisson - про дівчину, яка скоїла суїцид, Chagrin d’école - про бідного студента і Un secret, події якого розгортаються після фашистської окупації. Роман розповідає історію про хворого хлопчика, який придумує уявного брата, щоб потім з'ясувати, що цей брат спарвді існував. Єдиною автобіографією стала книга Симони Вейл, яка пережила Освенцим і стала першою жінкою-президентом Європейського парламенту.

В американському списку домінують книги із самовдосконаленню: "Їжте, грайте, кохайте" (дослідження жінки, проведене в Італії, Індії та Індонезії), "Від хорошого до кращого" (про те, чому деякі компанії швидко розвиваються, а інші - ні), "Як знайти свої сильні сторони" (про те, як розкрити свої таланти) і "Оманливо смачне" (прості таємниці, як змусити свою дитину їсти здорову їжу). "Таємниця" Ронди Берн, яка припустила, що саме позитивне мислення може подарувати людині здоров'я, багатство й щастя, міститься в американському, німецькому і японському списку бестселерів.

Німці люблять книги про подорожі. У Топ-10 їх опинилося дві, обидві написані комедійним актором Хейпом Керкелінгом. В одній з них актор розповідає про паломництво в Сантьяго-де-Компостела, а інший - про подорож до Норвегії, повідомляє NEWS2000.