newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Сербія готується до дострокових парламентських виборів

186
Сербія готується до дострокових парламентських виборів

11 травня в Сербії планують провести дострокові парламентські вибори через розбіжності позицій парламентських партій щодо Косово.

Видео дня

Як передає УНІАН, сьогодні питання розпуску парламенту розглядатимуть на засіданні уряду, після чого рішення має підписати Президент Сербії Борис Тадіч.

З ініціативою про проведення дострокових виборів виступив 9 березня прем`єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца. За його словами, суперечності в уряді, сформованому за принципом коаліції, не дозволяють ухвалювати рішення з важливих для країни питань. Зокрема, питання щодо проголошення незалежності Косово.

Початком суперечностей стала парламентська резолюція Сербської радикальної партії, в якій йдеться про те, що Сербія відмовляється від євроінтеграції без Косово у своєму складі. Таку позицію підтримала Демократична партія Сербії (очолює прем’єр-міністр Сербії Коштуніца), а також представники партії "Нова Сербія”. Натомість міністри, які належать до пропрезидентських і проєвропейських партій - Демократичної партії і "Групи 17 плюс", - відкинули резолюцію. Президент Тадіч (лідер Демократичної партії) заявив, що позиція радикалів віддаляє Сербію від Євросоюзу. Зокрема, він допускає вирішення питання Косово без ультиматумів, незалежно від євроінтеграційних планів Сербії. «Гадаю, що влада Сербії немає єдиного погляду на європейські та економічні перспективи Сербії та її громадян. Впевнений також, що завадити незалежності нашого Косово ми найкраще б змогли, якби були членами ЄС», - йдеться у заяві Президента.