Єхануров скаржиться, що з нього роблять "дурня"

234
Єхануров скаржиться, що з нього роблять 'дурня'

Міністр оборони України Юрій Єхануров вважає, що уряд непрофесійно перерозподіляє бюджетні кошти.

Видео дня

Як передає УНІАН, на цьому Єхануров наголосив сьогодні на прес-конференції у Києві, присвяченій підбиттю підсумків діяльності Міноборони України у 2008 році.

«Дуже хотів би, щоб наш уряд і парламентарі не ховали проблеми під стіл, і за рахунок військових, інших бюджетників не будували собі світле політичне майбутнє», - сказав міністр оборони.

Він зазначив, що в Україні існує декілька системних проблем, які впливають на якість наповнення держбюджету, на розподіл і використання бюджетних коштів.

За словами Єханурова, одна з таких проблем - проблема наповнення Пенсійного фонду. Він пояснив, що Пенсійний фонд у поточному році не наповнювався належним чином, така ж тенденція зберігатиметься й наступного року, і нестачу коштів уряд компенсує за рахунок запланованих на інші потреби бюджетних коштів.

«А потім нас усіх роблять дурнями. Ми бігаємо і просимо, щоб з нами працювали у ручному режимі. І це вважається великою послугою, коли міністри бюджетних сфер випрошують на свої потреби додаткових десять мільйонів», - сказав Єхануров.

Другою важливою проблемою, пов’язаною з формуванням держбюджету, міністр оборони вважає ціну на газ.

«Я проти того, щоб з Міністерства оборони та інших бюджетних міністерств знімали мільярди гривень і направляли ці кошти на газові субсидії», - наголосив Єхануров.

«Вважайте, 14 млрд. грн. було спрямовано з бюджету на наповнення Пенсійного фонду, 8 млрд. – на дотації по газу. Ось 22 млрд., які віддали з бюджету не туди, де мали б працювати ці кошти. А потім нам розповідають про кризу, роблять напряги для всіх», - сказав Єхануров.

Він також зазначив, що планування бюджетів міністерств і відомств на 2009 рік відбувалося із врахуванням «політичної відданості уряду».

«Дехто отримав додаткові бюджетні мільярди, а ті, хто голосував проти такого проекту бюджету, отримали значно менше коштів», - підсумував міністр оборони.