Призовники зможуть офіційно «закосити» від армії

849
Призовники зможуть офіційно «закосити» від армії

У Верховній Раді депутат від НУ Віктор Лещенко зареєстрував законопроект, який дозволяє звільнитися від строкової служби в армії, заплативши до бюджету 31 тисячу гривень.

Видео дня

Згідно законопроекту, право на «відкуп» від армії мають майже усі бажаючі, зокрема й ті, хто за станом здоров’я не мають права ні на відстрочку, ні на звільнення від призову. Фактично єдиною перепоною для отримання дозволу на компенсацію є відсутність офіційної зарплати або якщо її розмір менше, ніж 1,5 прожиткових мінімуми для працездатних осіб (приблизно 700 гривень).

За словами Лещенка, розмір компенсації був вирахуваний з середньої вартості утримання державою одного солдата за весь період проходження строкової військової служби. Компенсація сплачується на підставі договору між призовником та військовим комісаріатом і виплачується щомісяця в рівних долях протягом терміну, що не перевищує два строки військової служби, або одноразово. Сплата компенсації розпочинається з наступного дня після винесення районною призовною комісією рішення про призов громадянина на строкову військову службу.

Згідно законопроекту, громадянин може отримати відстрочку (на три місяці) або розстрочку (на шість місяців) сплати компенсації, але лише з поважних причин, як, наприклад, стихійне лихо, яке завдало значну матеріальну шкоду громадянину, смерть близького родича або близького родича дружини. Також законопроектом передбачено і дострокове припинення сплати компенсації, зокрема, якщо громадянин подасть заяву про призов на строкову службу за власним бажанням або його за станом здоров’я визнають непридатним для проходження строкової служби. Залежно від того, з якої причини договір буде розірваний, військовозобов’язаному буде повернуто ту чи іншу частину виплачених коштів. Після повної сплати компенсації громадянин отримує військовий квиток і стає на військовий облік.

Депутат Лещенко пропонує ввести закон у дію з дня його офіційного оприлюднення. Сам він зауважує, що подібний закон використовується та ефективно діє в Грузії, Монголії та інших країнах світу. Крім того, цей закон, на думку депутата, поліпшить ситуацію з фінансуванням Збройних Сил України.