УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Помаранчевий неповний та блакитний непристойний

Помаранчевий неповний та блакитний непристойний

Мітинг прихильників урядової коаліції. Фото автораМожливо, ця обставина, можливо, важкі кліматичні умови: вдень йшов то дощ то град, — призвели до того, що помаранчевих на цей раз зібралося не більше ніж блакитних, а може й менше.

Хоча погода до помаранчевих була добріша. У розпал блакитного мітингу припустилася справжня  злива з градом. Організатори ледь дочекалися просвіту й випустили на сцену прем’єр-міністра Віктора Януковича. Скандування його імені вийшло млявим — змоклі люди зовсім замерзли й важко сприймали політичну доцільність.

Зате Віктор Федорович був повний оптимізму.

«Віктор Ющенко майже готовий відмінити свій указ», — повідомив він прихильникам першу новину. «Очікуємо сьогодні на рішення Конституційного Суду», — це була друга новина. Щоправда, мітингуючі так і не дочекалися ні першого, ні другого.

Виступ Віктора Федоровича був коротким. О 17-й вечора він покинув свій Майдан, а його змоклим прихильниками довелося нести варту до самої ночі, щоб бува місце не зайняли помаранчеві.

Вожді останніх людей пожаліли. Збір був призначений на 18 годину, і, як по змаху чарівної палички, в цей час розійшлися хмари й на небі з’явилися клаптики блакиті. Тимошенко це дало привід переможно заявити, що "у них дощ та град, а у нас весна".

Основний месідж, який Юлія Володимирівна послала у народ — не зважати на рішення Конституційного Суду.

Фото ФотоОбозу . Весь фоторепортаж - тут.

«Чому ми вручаємо долю України людям, у яких під мантією нічого окрім корупції та бажання служити своїм панам… Лише  народ на виборах може стати арбітром», — заявила Тимошенко. Ще вона запевнила присутніх, що на виборах для опозиції все владнається якнайкраще, бо Партія регіонів після минулої виборчої кампанії не розрахувалася з фальсифікаторами, й у них немає кому підтасовувати результати.

Юлія Володимирівна, звичайно, була персоною номер один на мітингу. Однак Юрій Луценко робив все можливе, щоб підтягнути акції Президента. Наприклад, намагався організувати скандування «Ющенко». Йому це майже вдалося. Люди організовано вигукували прізвище Президента, однак глотки собі не надривали.

Після виступу опозиційних вождів людей розпустили по домівках. А блакитних фанів все ще тримали. Хлопці та дівчата на Майдані  заздрісним поглядом проводжали натовпи людей з опозиційною символікою, що спускалися у метро та час від часу скандували: «Ющенко!».

Мітинг прихильників урядової коаліції. Фото автора

Коли стемніло, на Майдані Незалежності почалося дещо, геть зовсім непристойне. Під музику диско на сцену випурхнули оголені не по погоді дівчата. Вони крутили попами, розсували бедра та помахували фатиновими хвостами, а товстозадий діджей час від часу вигукував «Янукович! Янукович!», «Ваши руки не для скуки!», «Партія регіонів! Партія регіонів!». Біля сцени, де тхнуло сечею, почалися танці. Особливо визначився один дідок бомжатського виду. Він підняв з асфальту жовтий пакет, й використовуючи його як хустку, почав виробляти такі па! Молодь була просто шокована його майстерністю в сучасних танцях. Особливо популярність старого зросла, коли той показав "фак" одному літньому чоловіку, що намагався зробити йому зауваження. Скоро дідок зібрав навколо себе ціле коло фанів. Й на знак вдячності за шоу молодь масово почала давати бомжу гроші. Дехто тикав діду навіть по десять гривень. В іншому місці щось подібне витворяв інший бомж. Просто нашестя якесь!

Мітинг прихильників урядової коаліції. Фото автора

У киян, що стояли на цьому майдані в 2004, все це викликало справжній культурний шок! «Це, як пісяти в храмі», — почув «Обоз» розмову між двома літніми жіночками в метро.