УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Схоже, дотанцювалися...

Схоже, дотанцювалися...

Але про все по-порядку.

Можна (і треба) по-різному ставитися до проекту «Танці з зірками». Але, за всіх обставин, у своїй першій інкарнації він мав чесноту позакласового й неполітичного шоу, часом більш вдалого, а часом — ні. Особливі нарікання, і то цілком об’єктивно, викликала система оцінки конкурсантів — адже з одного мобільного телефону можна було відправити незліченне число SMS-ок, отже, грошовитий глядач мав більше прав, аніж незаможний. Проте буквально цими тижнями з’ясувалося, що проблеми минулих «Танців...» — це просто дитячий садок у порівнянні з тим, перед чим опинилися «Танці з зірками-2».

Фото с сайту «1+1»

Навіть у разі, якщо не зважати, що 7 квітня черговий випуск «Танців із зірками-2» вийшов у прямий ефір ледь не синхронно із початком великодньої служби в церквах, все інше того вечора було просякнуте закономірним абсурдом (до цього така властивість була притаманна тільки вітчизняному політичному життю). А саме: глядацька підтримка цього разу виявилася майже незалежною від якості самих танців, натомість на перший план у свідомості аудиторії вийшли зовсім інші, «супутні», так би мовити, характеристики танцюючих «зірок». Ну хто, поклавши руку на серце, скаже, що Скрипка танцював цього разу найкраще (хоча, мабуть, прогрес у нього, порівняно з початковою стадією, найбільший)? А от підтримка глядачів у нього була найбільша. Тому, що вони фанати його музики? Чи з політичних мотивів (аякже, єдиний питомо «помаранчевий», до того ж незалежний від будь-якої влади, єдина україномовна «зірка»)? Чи це вже такі собі «дострокові вибори», розбурхані вуличною (теле)стихією?

Фото с сайту «1+1»

Важко сказати, що домінувало. Але, принаймні, Олег Скрипка працював над собою як воляка, і це видно кожному. А от Кошовий, видається, і цього разу не переобтяжив себе танцювальними вправами, і це відзначило фахове журі (вже вкотре, до речі!), але... висока глядацька підтримка знову врятувала його від «вильоту» з шоу, як би він не танцював. І що у цій підтримці грає більшу роль — «95-й квартал» чи Луганськ як місце народження? Не знаю. Проте очевидно, що тут діє чинник — він «наш», то ми й голосуємо за нього.

Фото с сайту «1+1»

До речі, Лілія Подкопаєва, котра, як на мій суто суб’єктивний смак, завжди танцює краще за всіх, схоже, вже 7 квітня втратила частину глядацької підтримки після свого виступу на «Форумі національної єдності», де щиро висловила те, про що, очевидно, говорять у певних колах вітчизняної еліти, — що Україна ще не зовсім дозріла до демократії, отож давайте єднатися навколо уряду Януковича (логіка, звісно, цікава...).

Фото с сайту «1+1»

Але Подкопаєва хоча б забезпечила собі високе місце за оцінками журі і таку-сяку підтримку тих глядачів, для яких головне — не політичні погляди конкурсанта, а якість його танцю, натомість з шоу цього вечора «вилетіла» Ірина Білик. Як на мене, вона була не найгіршою на танцювальному майданчику (журі, до речі, вважало так само). Проте, схоже, у ситуації невеликодніх політичних пристрастей у неї просто не знайшлося «команди підтримки» серед телеаудиторії. Бо ж навколо інших провідних «зірок» тим часом ішла консолідація своєрідних регіонально-ідеологічних «клани» глядачів, котрі підтримують «своїх» не за майстерність, не за здобутки на танцмайданчику, а лише за те, що то свої. І при цьому зі змагання випадають сильні танцюристи, але ті, за ким не стоять, як говорив Ульянов-Ленін, «великі батальйони».

Фото с сайту «1+1»

Ця політизація 14 квітня перетворилася на самоочевидність, повз яку пройде або сліпий, або фанатик політкоректності-по-українськи (нічого не чую, нічого не бачу, моя хата з краю, краще за якого немає). Якщо минулого разу без «великих глядацьких батальйонів» у своєму резерві виявилася Ірина Білик, то цього разу випав зі змагань Максим Неліпа. Щоправда, він, схоже, добряче «допоміг» собі сам. Танцював він справді добре, обидва танці. Але... Краще б говорив, як йому і призначено роллю телеведучого, лише про погоду. А ще — на танцмайданчику мовою рухів. Бо ж його зарозумілі кулуарні теревені, підхоплені телекамерою і ретрансльовані на всю країну про те, мовляв, що в фіналі він бачить себе, коханого, і ще когось, не має значення, кого саме, і, головне, закиди з його боку і з боку партнерки на адресу Олега Скрипки (дуже непоштиві закиди, слід сказати) та навіть на адресу Лілії Подкопаєвої вочевидь мобілізували прихильників скривджених і відвернули політично нейтральну категорію глядацтва. Результат виявився для Неліпи катастрофічним — високі суддівські оцінки і досить висока власна виконавська майстерність не порятували від «вильоту» з програми.

Фото с сайту «1+1»

А от якщо минулого разу Євгена Кошового його глядацький луганський і «95-квартальний» клани буквально витягли з дна, куди «зірку» закинули суддівські оцінки, то зараз було інакше. Танцював Кошовий цього разу справді гарно, вловивши характер музики, використавши свій імідж блазня, і при цьому подавши все (чи майже все) через танець. Проте глядацьке голосування за нього знову було потужним, і є підстави вважати, що воно не буде меншим у наступному турі.

Фото с сайту «1+1»Лілія Подкопаєва танцювала, як завжди, блискуче. Але, схоже, серед глядачів тільки політично нейтральні персони і нечисленні стоїчні прихильники принципів римського права, схоже, здатні оцінити її адекватно. Чи вистачить їхніх голосів у півфіналі? Чи

Олег Скрипка цього разу танцював гірше, ніж у попередні рази. Воно й узагалі йому нелегко дається, мистецтво бального танцю, хоч людина працює вдень і вночі. Втім, якщо у попередніх турах треба було за тиждень підготувати один танець, то тепер треба два. Очевидно, два танці підготувати — це було надто складно для Скрипки, отож обидва вийшли посередніми. Проте певні глядацькі категорії масово проголосували за нього як за «свого».

Ну, і що матимемо в результаті наступної суботи, 21 квітня?

Фото с сайту «1+1»Якщо політична ситуація загострюватиметься далі (схоже, це так і буде), а система оцінок у «Танцях із зірками-2» не буде підкоригована, у фіналі опиняться Скрипка і Кошовий, а «чужа серед своїх» Лілія Подкопаєва зазнає незаслуженого фіаско. Тим більше, що у пресі вже з’явилася інформація — наче Подкопаєва у разі дострокових парламентських виборів буде у першій десятці списку Партії регіонів, тобто одним із її облич. Та чи дійде за ці дні інформація до Донбасу і чи мобілізує вона глядачів на підтримку «київської» Подкопаєвої (я вже мовчу про крайню абсурдність такої форми мобілізації)? А от на відторгнення «зірки» значною частиною аудиторії ця новина спрацює однозначно — зауважмо кращу поінформованість, принаймні, з багатьох питань, Західної і Центральної України.