УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Томенко вважає, що Євро-2012 — єдиний шанс для України

Томенко вважає, що Євро-2012 — єдиний шанс для України

Необхідно найближчим часом створити на найвищому державному рівні Організаційний комітет з підготовки і проведення Чемпіонату Європи з футболу, у складі якого повинні працювати відповідні робочі групи, які би вже зараз почали вирішувати організаційні, економічні, туристичні та інші питання, пов’язані з «Євро-2012».

фото Дима Богданов/ОБОЗПро це під час веб-конференції на «СпортОбозі» заявив заступник Голови Верховної Ради п’ятого скликання, екс-голова Оргкомітету з підготовки проведення «Євро-2012» в Україні Микола Томенко.

Серед найважливіших проблем з організацією та проведенням Чемпіонату Європи з футболу в нашій країні Томенко назвав нинішню невизначеність щодо легітимності ухвалення та перспектив підписання Президентом прийнятого сьогодні в цілому Верховною Радою V скликання Закону «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні».

Також, на його думку, значних зусиль Україні доведеться докласти для вирішення проблем із транспортом, автошляхами, аеропортами та готелями.

«Зі стадіонами в Україні я не бачу значних проблем. Втім, слід згадати про Київ, де, як відомо, досі залишається невирішеною проблема будівництва перед НСК «Оліймпійський». Тому потрібно або негайно шукати компроміс з інвесторами, компенсуючи їм частину вкладених коштів, і реконструювати цей стадіон, або збудувати у Києві новий стадіон, який би відповідав усім найвищим європейським стандартам для проведення спортивних заходів такого рівня», — вважає Томенко.

На його думку, необхідно також створити спільну координаційну інституцію України і Польщі, яка б допомогла вирішити низку організаційних питань цих країн, включно з підготовкою активної соціально-іміджевої рекламної кампанії в Європі стосовно ходу підготовки обох країн до Чемпіонату.

«Євро-2012» — це фантастична, і, на жаль, єдина у найближчій перспективі нагода сформувати в Європі позитивний імідж України та реальний шанс здійснити європеїзацію нашої країни. Тому варто відкинути всі політичні чи ідеологічні конфлікти і довести, що Україна зможе стати центром нової футбольної Європи», — наголосив Микола Томенко.

Читайте веб-конференцію Томенка тут.