Генпрокуратура снова займется компанией Тимошенко

873
Генпрокуратура снова займется компанией Тимошенко

Верховная Рада Украины обратилась в Генеральную прокуратуру с просьбой проверить законность принятых решений о деятельности акционерного общества с иностранными инвестициями «Промышленно-финансовая корпорация «Единые энергетические системы Украины» (ЕЭСУ).

Видео дня

Такое решение принято по итогам предварительного отчета Временной следственной комиссии парламента по вопросам проверки ситуации с обеспечением природным газом украинских потребителей, расчетами за поставленный природный газ и возможными нарушениями действующего законодательства на энергетическом рынке Украины.

Народные депутаты Украины 238 голосами приняли Постановление Верховной Рады, тем самым приняв к сведению предварительный отчет комиссии. Парламент направил соответствующие материалы в Генпрокуратуру. Также было принято решение продлить работу Временной следственной комиссии по вопросам проверки ситуации на энергетическом рынке Украины.

Выступая с парламентской трибуны, председатель Временной следственной комиссии Алла Александровская напомнила, что комиссии дополнительно было поручено провести проверку обоснованности списания долгов корпорацией ЕЭСУ и проверку хозяйственной деятельности украинского газоресурсного консорциума, которые были посредниками на рынке газа.

По словам Александровской (фракция КПУ), в связи с этим комиссия направила ряд запросов для получения информации, документов и материалов в правительство, Совет национальной безопасности и обороны (СНБО), в правоохранительные органы и другие государственные учреждения. Также, по ее словам, сделан запрос в Генпрокуратуру Украины о предоставлении комиссии информации, связанной с расследованием деятельности корпорации ЕЭСУ. При этом Александровская сообщила, что на данный момент не все ведомства ответили на обращение комиссии.

Напомним, 18 ноября 2005 года Верховный Суд Украины закрыл все уголовные дела по делу ЕЭСУ в отношении лидера БЮТ Юлии Тимошенко, Александра Тимошенко, Геннадия Тимошенко, Евгения Шаго, Лидии Сокольченко, Антонины Болюры за отсутствием состава преступления.

Звіт комісію по ЄЕСУ назвали сфальсифікованим

Попередній звіт Тимчасової слідчої комісії ВР з питань перевірки ситуації із забезпеченням природним газом українських споживачів, проект якого було підготовлено головою комісії та окремими її членами, які представляють антикризову коаліцію у Верховній Раді України, винесений на засідання Комісії 22 березня 2007 року, не може бути підтриманий, оскільки Комісія виходить за рамки повноважень, визначених постановою Верховної Ради України від 20 лютого 2007 року N 674-V та засвідчує прагнення керівництва Комісії і окремих її членів перетворити Комісію в інструмент дискримінації та компрометації представників опозиції.

Таку окрему думку членів ТСК Катеринчук, Ковтуненка, Лопушинського, Сивульського та Кучеренка розповсюдила прес-служба БЮТ.

«Замість розгляду нагальних проблем, пов’язаних із забезпеченням природним газом українських споживачів, аналізу бездіяльності та зловживань представників уряду Януковича, що призвели до спекуляцій газом власного видобутку, який продається населенню вдвічі дорожче, ніж закуповується імпортований газ в Росії, комісія сфабрикувала своє рішення і підміняє проблеми сьогодення питаннями, які відносяться до періоду 95-96 років минулого століття і по яких прийняті однозначні рішення судів», — йдеться у заяві.

Зокрема, на думку членів ТСК, не розглянуті матеріали Верховного Суду України, за рішенням якого були зняті всі обвинувачення Державної податкової адміністрації, та списано, як незаконно нараховані, пеню і штрафні санкції з ЗАТ «Єдині енергетичні системи Україна».

Також не досліджено господарську діяльності «Українського газотранспортного консорціуму», натомість, під виглядом виконання постанови Верховної Ради України, від імені Тимчасової слідчої комісії 21 березня 2007 року з трибуни Верховної Ради України були озвучена брехлива інформація, яка Комісією не розглядалась і доручення Верховної Ради не стосується.

Крім цього члени ТСК переконані, що комісією не досліджені протиправні дії уряду Януковича, який своєю постановою № 1002 від 6 серпня 2004 року щодо проведення взаємозаліку з Росією на мільярд 250 мільйонів доларів США не лише порушив Закон України N 2796-III від 15.11.2001, але й на 5 років вперед утворив «дірку» у газовому балансі України щорічним обсягом понад 5 мільярдів кубометрів. Він же у період президентських виборів постановою № 1603 від 29 листопада 2004 року допустив на газовий ринок України компанію «РосУкрЕнерго».