Українка-космонавт побачить те, що не видно з космосу

Українка-космонавт побачить те, що не видно з космосу

Близько першої години дня у понеділок до Львова прилетіла астронавтка українського походження Хайдемарі Стефанишин-Пайпер. Жінка-астронавт прибула в Україну на запрошення українського бізнесмена та мецената Віктора Пінчука, повідомляє кореспондент "Оглядача".

Видео дня

Це перший її візит в Україну. У Львівському аеропорту Хайдемарі зустріли її українські родичі (двоюрідні брати та сестри), а також представники міської та обласної влади, зокрема губернатор Львівської області Петро Олійник та заступник міського голови Василь Косів.

Програма перебування Хайдемарі Стефанишин-Пайпер передбачає чотиригодинну приватну екскурсію Львовом, а також відвідини історичної батьківщини космонавтки. Зокрема, вона відвідає села Новий Яричів та Якимів Кам’янко-Бузького району. В Якимові народився батько астронавтки Михайло Стефанишин. „Я дуже рада мати нагоду побачити Львів та землю, де народився мій батько”, – сказала перша жінка-космонавт українського походження. На брифінгу вона розповіла, що бачила з космосу українську землю, але, на жаль, не змогла знайти Львова.

Космонавтка сказала, що дуже любить українську кухню, зокрема, борщ та голубці. «Я дуже рада, що зможу скуштувати в Україні справжній борщ. Я сама вмію готувати борщ, у мене навіть непогано виходить, а в американок – ні», – сказала вона. Космонавтка вільно розмовляє українською і розповіла, що навіть у США зберігає українські традиції: на Великдень малює писанки, має в хаті багато ікон. І навіть шлюб Хайдемарі за батьківською традицією брала в УПЦ.