newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Янукович растоптал Универсал. Кушнарев ему потакает

Янукович растоптал Универсал. Кушнарев ему потакает

Кушнарев показал "Нашей Украине", где их прокол

Премьер-министр, лидер Партии регионов Виктор Янукович не нарушил принципов Универсала национального единства своим заявлением в Брюсселе 14 сентября об отношениях Украины и НАТО.

Как передает УНИАН, об этом сказал журналистам один из лидеров Партии регионов, народный депутат Евгений Кушнарев.

Он отметил, что в Универсале, под которым поставил свою подпись и Янукович, не содержалось никаких обязательств подписывать План относительно членства в НАТО.

Видео дня

Как подчеркнул Кушнарев, в Универсале шла речь о необходимости расширения сотрудничества с НАТО, и Янукович вчера это подтвердил.

По его словам, Янукович подтвердил, что вопрос вступления в НАТО будет решаться на всеукраинском референдуме, о чем шла речь и в Универсале.

Кушарев подчеркнул, что позиция Януковича остается неизменной в том, что большинство населения Украины должно поддерживать идею вступления в НАТО. Если так будет, тогда, возможно, и Партия регионов изменит свое мнение по этому поводу, сказал он. «Мы в любом случае по этому пункту будем советоваться с нашими избирателями», - сказал депутат.

Янукович розтоптав Універсал

Прем'єр-міністр Віктор Янукович заявляє, що Універсал Національної Єдності не зобов'язує його підтримувати План дій для здобуття членства України в НАТО.

Про це повідомляє "5 канал".

"В Універсалі нічого не сказано, що ми підтримуємо план дій, лише вступ до НАТО за результатами всенародного референдуму", — сказав прем'єр.

Напередодні "Наша Україна" звинуватила Януковича у порушенні політичних домовленостей, зафіксованих в Універсалі. Оцінюючи заяву мрем’єр-міністра у Брюселі з приводу того, що Україна не готова розпочати виконання Плану дій для здобуття членства в НАТО, нашоукраїнці нагадують, що згідно з Універсалом, питання щодо вступу до НАТО має вирішуватися за результатами референдуму, але винятково після виконання Україною всіх необхідних для цього процедур, зокрема приєднання до Плану дій щодо набуття членства в НАТО.

“Наша Україна” розцінює заяву Віктора Януковича щодо неготовності України розпочати виконання Плану дій для здобуття членства в НАТО, зроблену у Брюсселі, як пряме порушення політичних домовленностей, зафіксованих в Універсалі національної єдності. Саме в цьому документі парламентські політичні сили засвідчили незмінність зовнішньополітичного курсу України, в тому числі й стосовно євроатлантичної інтеграції України", — говориться у заяві НУ, поширеній прес-службою блоку.

Нашоукраїнці нагадують, що Згідно положення Універсалу національної єдності, стосунки України з НАТО мають здійснюватися відповідно до Закону України “Про основи національної безпеки України”. Це передбачає реалізацію “забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства в Європейському Союзі та Організації Північно-Атлантичного договору при збережені добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією”.

“Наша Україна” наполягає на дотриманні політичних домовленностей, закріплених Універсалом національної єдності.

Тим часом один із лідерів БЮТ Олександр Турчинов зазначив, що відповідальність за заяви Віктора Януковича в Брюсселі щодо НАТО лежить і на Президенті України, оскільки саме він дав можливість легалізувати владу, яка фактично повністю змінить курс України.