Без онуки Ющенка у школярів не починалася «лінійка»

Без онуки Ющенка у школярів не починалася «лінійка»

Першого вересня українські школи відкрили двері першокласникам. Не став винятком і київський ліцей №100 «Поділ». Однак на відміну від решти столичних шкіл, цей навчальний заклад – особливий. У ньому навчаються діти «не-маленьких», а часом – навіть дуже великих українців. Зокрема, нещодавно тут святкував випускний бал син Віктора Ющенка Андрій.

Цього року в сотий ліцей вперше прийшли аж 120 малят. І свої перші кроки до знань школярі пройшли під пильною увагою преси. Власне, це і не дивно, адже ці діти змалку змушені нести тягар суспільної уваги – вони чада батьків, які мають у нашому суспільстві неабиякий вплив: політики, чиновники, бізнесмени, олігархи тощо.

Щоб зрозуміти, що в подільському ліцеї вчаться не прості діти, варто лише поглянути на авто, в яких вони приїжджають до школи. Інша ознака, яка відрізняє їх від решти дітлахів - «турботливі люди у чорному», які стежать за кожним кроком «об’єкта», що пильно дивилися, аби, не дай, Боже, ніхто не зачепив чадо їхніх роботодавців.

Видео дня

Серед сьогоднішніх першокласників були і такі, яких без дозволу навіть фотографувати страшно. Так, наприклад, охороняються наймолодша донька Анатолія Кінаха Софійка та онучка самого Президента Ющенка від доньки Віталіни Ярина-Домініка. До речі, в сім’ї Кінаха уже майже традиція вчитися в цьому ліцеї: тут навчалася і його дружина і сестра дружини і дві старші доньки народного депутата. Про те, що Ющенкам теж знайомий цей заклад, ми вже згадували.

Кінах з дружиною та донькою приїхав на святкування завчасно. А от пані Віталіна з сім’єю прибули з невеликим запізненням. Щоправда, вони нічого не втратили і не пропустили, оскільки без таких гостей навряд чи хтось би наважився розпочати свято. Всі присутні терпляче чекали на «почесний кортеж».

Журналісти, помітивши ще на під’їзді до ліцею шикарне авто, почали битися об заклад, скільки воно коштує. Лунали різні варіанти, але більшість названих сум коливалася в межах ста тисяч доларів. Усім було дуже цікаво, хто ж привіз до школи своє дорогоцінне чадо. Об’єктиви фото- та телекамер буквально прикипіли до шикарної машини. Тим часом до авто неспішно підійшов «чоловік в чорному». За мить двері відчинилися, і перед батьками та пресою постала щаслива мама Віталіна Вікторівна, яка разом з донькою вийшла з машини. Вона не стала спілкуватися з пресою, лише на ходу сказала, що обрала цю школу, тому що тут вчився її брат. Після чого вибачилася, і, посилаючись на те, що вже і так запізнилася, поквапилася на святкову лінійку.

Преса неспішно рушила за членами президентської сім’ї. Увійшовши в актовий зал, журналістська братія, фактично, закрила дітлахам усе, що відбувалося на урочистостях. Тож у юних першокласників та їхніх старших колег буде єдина можливість дізнатися, що відбувалося на лінійці, - подивитися вечірні випуски новин або ну, в кращому разі – переглянути відео, зроблене їхніми батьками.

А на святі для дітей працювали не лише старші колеги, а й запрошені гості. Перед школярами розгорнули справжнє театралізоване дійство, актори грали ролі княгині Ольги, Петра Сагайдачного та Михайла Грушевського. Шкільна адміністрація вітала дітей міні-виставами, співом та танцями. Крім того, кожному з чотирьох перших класів сьогодні вдасться скуштувати коровай.

Така насичена театралізована лінійка справила вреження не лише на школярів, але й на батьків, які залишали ліцей цілком задоволені та навіть щасливі. Мовляв, дуже вдало влаштували своїх діток. На фінал свята сім’я Анатолія Кінаха і Віталіни Ющенко провели невеличкі фотосесії для преси, ніби не школярі, а саме вони стали головними героями свята. На цьому офіційна частина для учнів сотого ліцею завершилася. Глядачі та батьки розійшлися, і діти нарешті залишилися у спокої. Принаймні, до наступного Дня знань.