newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Верховна Радість: Мороз залишається, принижуючи Азарова (+ві

240
Верховна Радість: Мороз залишається, принижуючи Азарова (+ві

17.30 Мороз і Вінський обмінялися ударами

Видео дня

Йосип Вінський заявив Морозу: «Ви зрадили партію і мільйони виборців, які за вас проголосували. Як ви будете дивитися в очі мільйонам і чи не соромно, що вам аплодує Партія регіонів.

Мороз в алегоричній формі розповів про входження партії у владу, про довіру народу, про відсоток голосів, отриманий на виборах. «У мене совість чиста перед виборцями, перед Україною. Я розумію, на що йду, я розумію, що ви проголосуєте за мене, щоб Азаров не пройшов», - заявив Мороз.

Водночас я розумію, що не пройде Азаров, бо він не добре розуміє українську мову.

17.20 Мороз розвалює коаліцію, але Тимошенко дасть 32,5

Мороз заявив, що він гарантує 32,5 голоси за кандидатуру Тимошенко, якщо коаліція буде існувати.

16.45 Порошенко знявся

Порошенко відкливкав свою кандидатуру. Виступаючи з трибуни ВР, заявив. Що зараз коаліційна угода, підписана 22 червня, проходить випробування. Він заявив, що один з пунктів цієї угоди вже порушено – від помаранчевих висунуто два кандидати. Тому Порошенко закликав Мороза теж зняти свою кандидатуру і після провалу Мороза провести результативне голосування.

16.28 «Регіонали» створили свою більшість

Парламент проголосував за пропозицію, внесену «Партією регіонів», про роботу Ради до тих пір, поки не буде обрано голову Верховної Ради України.

Голоси розподілилися таким чином:

ПР 184

СПУ 28

КПУ 21

Рішення про пакет, запропонований «помаранчевими» набрало 204 голоси, лише один соціаліст проголосував за цю пропозицію.

16.12 Регіонали готові тиснути на кнопки навіть уночі

Нардеп Пеклушенко вніс в парламент пропозицію голосувати за керівництво ВР до тих пір, поки не буде прийнято рішення.

16.10 Тимошенко хоче перестрахуватися від зради Мороза

Тимошенко заявила, що було б логічно, щоб витримати гармонію, підтримати на посаду заступника опозиціонера, і проголосувати керівництво ВР пакетом, таємним голосуванням, бюлетенями.

16.03 Безсмернтий хоче Порошенка в пакеті

Лідер «Нашої України» Роман Безсмертний заявив, що важлива проблема – голосування за голову ВР та заступника – представника меншості. Безсмертний запропонував голосувати голову і заступника списком.

16.02 В парламенті аншлаг, чекають на спікера

Розпочалося вечірнє засідання Верховної Ради . В залі зареєструвалися 424 народних депутати. На завтра перенесено питання по комітети ВР та предмет їхнього відання. Нині депутати приступили до виборів голови Верховної Ради України.

Янукович веде роботу з соціалістами

Лідер фракції «Регіони України» Віктор Янукович підтвердив інформацію про намір деяких представників Соцпартії голосувати за кандидатуру Миколи Азарова. І сказав, що ПР зараз веде роботу з цими депутатами від СПУ.

Порошенко стане спікером після 16.00

БЮТ і «Наша Україна» попросили про півгодинну перерву, однак представник БЮТ Олександр Турчинов, який сьогодні головує на засіданні, заявив, що перерва закінчиться вже після завершення ранкової сесії, тому закрив ранкове засідання.

Вечірнє засідання розпочнеться о 16.00.

Кушнарьов висуває у спікери Азарова

Фракція Партії регіонів може запропонувати на посаду віце-спікера кандидатуру Миколи АЗАРОВА і власну кандидатуру на посаду голови Верховної Ради, сказав журналістам один з лідерів фракції Партії регіонів Євген КУШНАРЬОВ.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами Є.КУШНАРЬОВА, рішення фракція ще не приймала. За його словами, як тільки парламент підійде до розгляду цього питання, “регіонали” попросять оголосити перерву, зберуться і приймуть рішення. “Якщо процедура висування кандидатур буде не сьогодні, то тоді фракція збереться ввечері і на завтра рішення буде готове”, - додав він.

Депутат не виключив, що фракція Партії регіонів висуне власну кандидатуру на посаду голови ВР. На запитання, чи буде це кандидатура лідера партії Віктора ЯНУКОВИЧА, Є.КУШНАРЬОВ відповів: «Я не готовий сказати, хто це буде».

Водночас він зауважив, що Партія регіонів може взагалі не брати участі у голосуванні, якщо не буде запропонована її власна кандидатура. На його думку, якщо у коаліції є більшість, вони повинні це продемонструвати. При цьому Є.КУШНАРЬОВ підкреслив, що заважати проводити голосування ніхто не буде.

Також він повідомив, що під час переговорів обговорювались різні варіанти пакетного голосування - від пакета “голова ВР і перший віце-спікер” до широкого пакета, до якого будуть включені посади голови ВР, його заступників та голів комітетів. Є.КУШНАРЬОВ підкреслив, що на цей момент остаточного рішення ще немає.

Відповідаючи на запитання, чому досі не готовий проект постанови про перелік і функції комітетів ВР, Є.КУШНАРЬОВ зауважив, що відбувається технічне узгодження документа.

Янукович та Тимошенко задоволені. Відеосюжет 632 КБ

(відео "5 каналу")

Регіони усе ще хочуть у владу

У Верховній раді - чергова перерва. Ні за станом на 12:30, ні на 13:00, спеціальна робоча група не змогла підготувати проект ухвали про збільшення чисельності комітетів, який необхідно проголосувати в сесійному залі, передає кореспондент "Оглядача" Соня Кошкіна. Головуючий на засіданні Олександр Турчинов зробив паузу ще на півгодини.

Коаліціанти наполягають на необхідності провести голосування по спікерові сьогодні, не зважаючи на те, скільки часу на це потрібно. "Регіонали", у свою чергу, готові висунути Петру Порошенку (претендент від демкоаліції) альтернативу. Імовірно - Миколу Азарова. Проте, враховуючи те, що, згідно з раніше досягнутими домовленостями, опозиції відходить посада віце-спікера, ключовим кандидатом може стати Раїса Богатирьова. Остаточне рішення ухвалять на засіданні фракції.

Як повідомлялося раніше, голосування пройде в таємному режимі, за допомогою бюлетенів. Як правило, ця процедура займає кілька годин. Виходячи з цього, можна припустити, що волевиявлення перенесуть на завтра.

Комуністи ні з ким ні про що не домовлялися

Комуністи не брали участі в угодах, досягнутих Партією регіонів, «Нашою Україною», БЮТ і СПУ. Про це повідомив лідер фракції КПУ Петро Симоненко.

«У тому, що стосується розподілу комітетів, у нас своє бачення. Ми його висловили. Наша точка зору не співпадає з тим, про що сьогодні говорилося», — відзначив Симоненко.

Досягнуті домовленості лідер комуністів назвав «спробою глибоко заховати розбіжності великого капіталу». Йому важко відповісти на запитання, чи буде його фракція голосувати за спікера, підкресливши, що все залежить від запропонованих кандидатур.

Симоненко також повідомив: «мене здивувало, коли на погоджувальній раді Тимошенко і Вінський заявили, що не готові до розблокування трибуни».

Тимошенко залишила Шевченка без комітету

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко у своєму виступі з трибуни Верховної Ради привітала розблокування роботи парламенту, оскільки, за її словами, є інші методи вирішення питань. Вона підкреслила, що кожна з трьох команд, які створили коаліцію демсил, мали в передвиборчих програмах пункт, що парламентська опозиція має бути наділена достатніми правами, щоб контролювати владу а також пропонувати альтернативний курс розвитку держави. Тимошенко зауважила, що в кожній країні світу права опозиції виборювалися сотнями років, і дуже тяжко. Вперше в історії України можлива майбутня влада не просто наділяє правами опозицію, а дає можливість опозиції виписати регламент своєї діяльності, визначити функції, заявила Тимошенко.

«Поки не проголосований голова ВР і прем’єр-міністр, ми не можемо констатувати, хто влада – хто опозиція. Коли ми створювали документи, ми створювали правила для опозиції, розуміючи, що самі можемо бути опозицією, - зізналася лідерка БЮТ, - . Ми хочемо змінити ситуацію в Україні раз і назавжди. Сьогодні ми в парламенті переживаємо історичний момент, коли опозиція наділяється реальними інструментами контролю за владою».

Згідно досягнутих домовленостей, влада формує стратегію реформ, а потім відповідає за неї перед парламентом і суспільством. Опозиція має право на систему контролю, яку найближчим часом буде створено.

Парламент функціонуватиме двома частинами: половину комітетів отримає влада, а іншу половину - опозиція. Тимошенко наголосила, що всі опозиційно комітети – повноцінні. постійно діючі, а окрім цього вони наділені додатковою контрольною функцією. Зокрема, до опозиційних комітетів належать: регламентний, свободи слова, національних меншин, контролю за діяльністю правоохоронних органів і Збройних Сил, контролю за екологічною політикою, приватизацією, регуляторною політикою, судовою справою, контролю за державними корпоративними справами, монополіями, контролю за державними тендерами і конкурсами. За словами лідерки БЮТ, «це далеко не вичерпний перелік». Рахункова палата, яка була контрольним органом, мала обмежені права, але змінами зо закону цей орган набуде вичерпних функцій щодо контролю за рухом коштів. Рахункова палата мусить зробити так, щоб жодна державна копійка не пішла проти закону», - заявила Тимошенко.

Також вона пообіцяла, що парламент ухвалить зміни до законів і нові закони, зокрема, «Про парламентську опозицію». Такий документ вже підготовлено провадними силами і передано на ознайомлення опозиції. Зокрема, влада готова піти на поступки і скасувати норму про формування регламенту виключно 226 голосами. Вірогідно, що в окремих випадках ця норма не діятиме. Законодавчо буде закріплено розподіл комітетів, щоб назавжди уникнути суперечок з цього приводу.

«Ми пропонуємо обмінятися першими заступниками в комітетах між владою та опозицією. Більшість в тих контрольних комітетів, які контролює опозиція, становитимуть парламентарії саме від опозиції» - пообіцяла Тимошенко.

«Не можна розраховувати, що до влади прийдуть чесні та моральні політики, потрібно покладатися на функціональну систему, яка не допускає зловживань,» - заявила зокрема Тимошенко.У Раді оголошено перерву до 12:30

Янукович зняв блокаду президії ВР

Янукович закликав своїх соратників розблоковувати трибуну Верховної Ради. Вони пішли з президії разом з ним, прихопивши із собою мегафони.

Янукович відсидів 9 діб

Виступаючи перед народними депутатами, Віктор Янукович зачитав угоду про принципи взаємодії політичних сил у Верховній Раді п'ятого скликання, яке було підготовлено за наслідками консультацій лідерів парламентських політсил. У документі йдеться про необхідність досягнення взаєморозуміння з усіх питань.

Янукович особливо відзначив, що «ці 9 діб (роботи по подоланню парламентської кризи — ред.) дали нам можливість почути один одного».

«Ми як майбутня опозиція відстоювали свої права», — заявив лідер «регіоналів». При цьому Янукович відзначив, що ефективного інструменту для реалізації прав опозиції поки що не існує — «ми його створюватимемо в цьому залі». Для цього знадобитися вносити зміни в регламент ВР, приймати відповідні закони, «можливі зміни до Конституції».

При цьому Янукович кілька разів підкреслив, що це не залежить від того, хто буде в опозиції.

11.11 Лідер ПР заявив, що його колеги розблоковують Раду. Він сказав: «Не чую ідтримку нашої коаліції?»

Рада почала роботу

Пленарне засідання ВР, нарешті, почалося. Його веде Олександр Турчинов. При цьому депутати від Партії регіонів продовжують блокувати трибуну. У залі реєструвалося 437 народних депутатів.

Соціалісти дарують регіоналам квіти

Член СПУ Микола Рудьковський з'явився у залі з невеликим букетом червоних троянд. Він, разом з Олександром Морозом, під аплодисменти депутатів подарував його нардепові від ПР Сергію Червонопіському.

Деякі депутати намагаються тестувати систему «Рада», проте вона поки що не працює. Зокрема, Віктор Янукович, вставивши свою картку у відсік, так і не зміг активізувати комп'ютер.

Депутати дивляться цирк у виконанні «регіоналів»

Лідери парламентських фракцій домовилися про розблокування роботи ВР. Проте, за станом на 10.57 депутати від Партії регіонів усе ще перекривають трибуну, і навіть обступили її ще щільнішим кільцем.

Транспаранти з вимогами партії, вивішені ними напередодні, залишаються там же, де і були. При цьому в Президії знаходяться її тимчасові члени: Адам Мартинюк, Раїса Богатирьова, Іван Бокий. Сьогодні вести пленарне засідання повинен Олександр Турчинов, який наразі покинув сесійний зал.

У залі присутні майже всі народні депутати, продовжуються короткі наради фракцій.

Безсмертний обіцяє спікера сьогодні

Можливо, сьогодні в другій половині дня відбудеться обрання спікера Верховної Ради. Про це журналістам повідомив Роман Безсмертний.

На 12.30 планується голосування по ухвалі про збільшення кількості комітетів. Згідно із досягнутими домовленостями, самих комітетів буде 18 плюс 15 спеціальних контрольних комісій (усі — для опозиції, плюс Рахункова палата).

Безсмертний відзначив, що опозиція зможе реалізовувати дієвий контроль за владою: «Якщо нам відходить бюджетний комітет, то їм — Рахункова палата. І далі по такому ж принципу».

Роман Петрович також припустив, що сьогодні будуть висунуті кандидатури на посаду голови ВР. За його словами, досягнуті домовленості «ще повинні бути освячені на засіданнях фракцій, які, напевно, відбудуться у проміжках. Якщо встигнемо — обговоримо кандидатури сьогодні. У крайньому випадку, голосування за керівника ВРУ відбудеться завтра».

Робота парламенту розблокована

Робота Верховної Ради України розблокована, про це повідомляє кореспондент «Оглядача».

Партія регіонів готова розблоковувати роботу парламенту. «Фактично всі вимоги, які ми висували, задоволені», — заявив лідер ПР Віктор Янукович.

Янукович збирається бути і владою, і опозицією

Депутат від «Нашої України» Михайло Поживанов звинувачує представників опозиції в намірі «привласнити собі функції влади».

«Їм залишилося попросити тільки посади спікера і прем'єр-міністра. Вони ще при цьому в опозиції хочуть залишатися», — обурюється він.

Коментуючи переговорний процес, Поживанов відзначив: «Проблема не в Партії регіонів, а у нас, в середині коаліції. З кожним днем з'являється все більше і більше різних думок. Це стосується і Юлії Володимирівни, і Йосипа Вінського. Якщо так і далі продовжуватиметься, то коаліції не буде. Далі або вибори, або якийсь інший формат».

Єхануров обіцяє уряд 21 липня

В.о. прем'єр-міністра Юрій Єхануров вважає, що уряд буде сформований за день до закінчення терміну, відведеного на це Конституцією.

«Я своїх прогнозів не міняю. У березні я говорив, що коаліцію сформують за день до кінцевого терміну. Так і вийшло. Тепер те ж саме говорю про Кабмін», — заявив Єхануров.

Нагадаємо, коаліція була формалізована 22 червня, отже, 22 липня — останній день для комплектації Кабміну.

Єхануров також відзначив, що на фракції не було ухвалено рішення про збільшення кількості комітетів: «Пропозицій дуже багато. Усі вони обговорюються. Здається, щось близько тридцяти. Замало, правда?» — посміхаючись, сказав Єхануров.

Турчинов порадував - у депутатів купа ідей

Один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов сказав, що пропозиція про збільшення кількості парламентських комітетів «звучала на рівні пропозицій». За його словами, на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій розглядалося ще кілька подібних пропозицій. Турчинов підкреслив, що визначення кількості комітетів первинне перед визначенням кандидатів на їх керівництво: «Неможливо віддавати пропорційну частину, якщо ми не знаємо, скільки всього комітетів».

Інший бютівець - Микола Томенко - вважає: «Проблема ПР у тому, що їм потрібно провести на комітети конкретних людей». Він відзначив, що зараз парламентери намагаються «раз і назавжди виписати правила для опозиції», щоб наступний парламент не починав усе спочатку. Томенко також вважає, що у разі досягнення позитивного результату депутатам всіх фракцій слід «підписами завізувати концепцію закону про опозицію».

Парламентська криза подолана ціною нових комітетів

За наслідками вчорашніх переговорів представників влади і опозиції, а також за підсумками сьогоднішніх уранішніх консультацій була досягнута домовленість про можливість створення в парламенті тридцяти комітетів, шістнадцять з яких, ймовірно, відійдуть опозиції. Про це повідомляють джерела. Якщо ця домовленість буде закріплена офіційним рішенням лідерів політсил, які проводять зараз чергове засідання погоджувальної ради, тоді, можливо, робота парламенту буде розблокована.