У старших чоловіків народжуються хворі діти

210
У старших чоловіків народжуються хворі діти

Чим старший чоловік, тим більше у нього шансів стати безплідним або породити нежиттєздатне, генетично хворе потомство. Якість сперми, як з'ясували вчені, неухильно знижується з віком.

Такі висновки дослідження, проведеного під керівництвом американських фахівців з Національної лабораторії Лоуренса Лівермора і Університету Берклі.

Фрагментація ДНК сперми росте разом із збільшенням віку її носія. Крім того з роками, стає більш вірогідна ахондроплазія - карликовість - та інші генетичні мутації, які передаються спадково.

Перші зміни спостерігаються в чоловічій спермі вже в юності.

Попереднє дослідження, яке також провели американські спеціалісти, показало, що чоловіча репродуктивна здатність поступово погіршується з віком за рахунок того, що сперматозоїди втрачають рухливість, здатність просуватися по прямій, а кількість самої сперми зменшується. Цього разу вчені проаналізували пошкодження ДНК, хромосомні відхилення і генні мутації у тих самих піддослідних, що і раніше, віком від 20 до 80 років.

Видео дня

Виявилося, що рухливість сперми безпосередньо пов'язана з фрагментацією ДНК, яка у свою чергу корелює з підвищеним ризиком безпліддя і зниженою вірогідністю того, що діти народяться здоровими.

За словами керівника дослідження Ендрю Виробека, з'ясувалося, що в організм чоловіка, як і жінки, закладений свого роду біологічний годинник, який обмежує репродуктивний період.

Таким чином, чоловіки, які відкладають дітородіння на потім, надто ризикують. Це може викликати труднощі під час зачаття, а генетичне благополуччя потомства може опиниться під загрозою.