Серби розчаровані рішенням Черногорії про відокремлення

294
Серби розчаровані рішенням Черногорії про відокремлення

Чорногорці поставили фінальну крапку в історії Югославії. За незалежність від Сербії на референдумі проголосували 55,4 відсотка виборців, 44,6 процента - висловилися проти розпаду союзної держави. Серби розчаровані. Багатьом із них - союз з Чорногорією видавався нероздільним.

Видео дня

Втім, навіть попри те, що референдум у сусідньому краї був радше дорадчим, серби розуміють - Подгоріца незабаром і на офіційному рівні оголосить про вихід із Союзу. У конфедерації, створеній 2002 року, від самого початку планували проведення референдуму за три роки після її заснування. Однак серби все ж таки ставилися до союзної держави з трепетом і нерідко називали її Малою Югославією.

Серби:

-Якщо це коректно, не повинно бути проблем. Сербія не має себе звинувачувати за те, що сталося у Боснії, Хорватії чи зараз у Чорногорії.

- Це тяжкий час для нашого народу.

- Ми мешкали окремо, попри те, що в нас був спільний союз. Адже валютою чорногорців було євро. Якщо вони хочуть піти, нам краще роз'єднатися без проблем чи конфліктів, без жертв. Я підтримую компроміс.

У сусідній Боснії, яка вийшла зі складу Югославії ще 1992 року, підтримують наміри чорногорців вийти зі складу конфедерації із сербами. Вихід Боснії та Герцеговини з союзу супроводжувався бойовими діями, тож боснійці здебільшого радіють за чорногорців, для яких наслідки референдуму не стали фатальними.

Чорногорці здебільшого не боятсья вийти зі складу конфедерації навіть попри те, що економіка цих двох республік тісно пов'язана. Адже Чорногорія бачить своє майбутнє у Європейському Союзі. У Брюсселі результати референдуму схвалили. Втім, зазначили, що найголовніше для мешканців колишньої югославської республіки - зберегти політичну стабільність та єдність.