Або демкоаліція, або розпуск Ради

Або демкоаліція, або розпуск Ради

Йосипе Вікентійовичу, чому не встигли висохнути чорнила під підписаним протоколом, як «Наша Україна» висловила своє незадоволення?

– Ми не можемо кожен документ узгоджувати з президією «Нашої України». Ми так і передбачали, що протокол вступає в силу тільки після погодження. Інакше працювати не можна. Якщо ж «Наша Україна» не погодилась, значить, таке є їхнє рішення. Значить, цей протокол не вступає в силу.

Про який меморандум, власне, йдеться у протоколі? Зараз всі говорять про якісь три меморандуми.

– Немає ніяких трьох меморандумів. Був один меморандум, що опублікований в газеті «Товариш». Це меморандум, який ми узгодили (Соцпартія, БЮТ і «Наша Україна»), але який відмовилась підписувати «Наша Україна». Поки що він не діє. Крім того, якщо іде процес утворення коаліції, то в «Нашої України» немає інших варіантів, окрім як погодитись на меморандум. Як вони можуть створювати коаліцію і не погоджуватися на якісь процедури? Але на сьогодні «Наша Україна» відмовилась від цього меморандуму як документу, що буде обов'язковим. Тому будемо ще працювати над ним. Доопрацювання буде стосуватися не тільки шостого пункту, а всіх процедур. Весь процес узгодження тільки починається.

Видео дня

Як ваша політична сила ставиться до перспектив Юлії Тимошенко в якості прем'єр-міністра?

– Ми спокійно ставимось до перспектив будь-якого нашого партнера.

А чи можлива коаліція у складі Соцпартії та Партії регіонів?

– Немає ніяких підстав говорити про таку можливість. Недоречні й розмови про коаліцію з Партією регіонів як спосіб об'єднання України. Ні Соціалістична партія, ні «Наша Україна» ніколи не вели розмови про таку коаліцію з Партією регіонів. Партія регіонів немає жодного відношення до об'єднання України. В'ячеслав ШРАМОВИЧ, "ДЕЛО"