“Наша Україна” вимагає перерахунку голосів на виборах до Запорізької міськради

153
“Наша Україна” вимагає перерахунку голосів на виборах до Запорізької міськради

За даними, що надійшли з виборчих дільниць по виборах до Запорізької міської ради, встановлені факти масових грубих порушень як у самій процедурі організації й проведення виборів, так і в частині підрахунку голосів, що призвело до перекручування результатів виборів. Результати виборів не відповідають істинному волевиявленню запорожців. Про це повідомляє пресс-служба блоку "Наша Україна".

Видео дня

Незважаючи на те, що зазначені факти встановлені територіальною виборчою комісією, остання відмовляється виконувати покладені на неї законом обов'язки із повторного перерахунку бюлетенів, що надійшли від дільничних комісій, де були допущені порушення. Замість законної процедури перерахунку бюлетенів тервиборчком пропонує дільничним комісіям просто вносити зміни в протоколи голосування, що є грубим порушенням Закону про вибори, тим більше цинічним, що роблять його ті, хто покликаний забезпечувати виконання цього Закону.

Аналогічні й інші порушення носять масовий характер. Приміром, на виборчих дільницях, де проголосувало від півтори тисячі і більше виборців, за деякі політичні сили при підрахунку в протоколах за підсумками голосування не було внесено жодного голосу. Після перерахунку, проведеного на декількох дільницях, було виявлено по 20-40 голосів на користь цих сил, які з невідомих причин з першого разу полічені не були.

Закономірність аналогічних помилок у різних районах міста й на різних дільницях, а також завзяте небажання територіальної виборчої комісії встановити істину, дозволяють зробити висновок про продуману систему порушень, на користь одних політичних сил і на шкоду інших, а головне - на шкоду істинному волевиявленню запорожців.

Закономірний і висновок про те, що міська влада й міська територіальна виборча комісія не змогли забезпечити чесну й прозору процедуру виборів. Установлені й доведені факти масових помилок і порушень при підрахунку голосів. Причиною цього міг послужити й людський фактор (втома й недосвідченість людей), і продумана система, що дозволяє маніпулювати кількістю голосів. Для встановлення істини існує єдино законний і демократичний вихід: перерахувати бюлетені.

Ми закликаємо територіальну виборчу комісію прийняти таке рішення, щоб усунути порушення Закону про вибори й виключити всілякі сумніви в легітимності виборів і істинності волевиявлення запорожців.

Керівники обласних організацій політичних Партій:

“Народний Союз Наша Україна” - Ю.Артеменко

СПУ - С.Кузьменко

Народний блок Литвина - О.Салмін

Партія Захисників Вітчизни - В. Душний