newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гриценко і Тарасюк можуть зіпсувати імідж Януковича

Гриценко і Тарасюк можуть зіпсувати імідж Януковича

Для репутації прем’єр-міністра Януковича краще залишити на посадах «шанованих на Заході міністрів» Бориса Тарасюка та Анатолія Гриценка.

Видео дня

Таку думку висловила експерт з України Центру прикладних політичних досліджень університету Мюнхена доктор Іріс Кемпе в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

«Це якраз єдиний найголовніший елемент, який дав би чіткий негативний сигнал напередодні самміту НАТО, і негативний сигнал щодо стосунків України з ЄС. Цей сигнал полягає у тому, що останній бастіон впливу президента Ющенка, останні ліберальні голоси в уряді опинилися під серйозним тиском. Це би означало, що Україна повертається до невизначеної, чи багатовекторної зовнішньої політики, яку можна визначити як «туди-сюди», або «і вашим, і нашим», — вважає експерт.

Вона переконана, що Янукович «намагається поліпшити власний імідж за кордоном, довести, що він не є одним з так званих «поганих хлопців», що він не «демон помаранчевої революції» і символ блакитного табору» і тому не радить йому звільняти двох президентських міністрів.

Щодо самих Бориса Тарасюка та Анатолія Гриценка, то Іріс Кемпе зазначила, що «вони мають гарний досвід співпраці із Заходом, вони володіють мовами і їх вважають поважними і гідними партнерами. До того ж, я би не сказала, що в Україні аж надто багато альтернативних кандидатів».

За їх словами міністрів Гриценка і Тарасюка на Заході вважають збалансованими, які також розуміють і важливість східного напрямку.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада заслухала звіти міністра оборони України Анатолія Гриценка та міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка. Тепер їх подальщу долю у Кабміні повинні вирішити комітети Верховної Ради.