newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Львові вбито володаря куль

У Львові вбито володаря куль

У вівторок вранці на прохідній підприємства “Галімпекс-Львівський склодзеркальний завод” було вбито генерального директора та одного із співвласників підприємства Богдана Дацка. Кілер розстріляв його із пістолета за кілька метрів від дверей підприємства. Убивця вистріляв усю обойму – у жертви не було жодних шансів вижити. Цей день стане другим днем народження шофера, який привіз Богдана на роботу, - кулі його оминули.

Видео дня

Підприємця розстріляли біля прохідної

З перших хвилин головною версією замовного вбивства правоохоронці називали бізнесову діяльність Богдана Дацка. Його завод - найбільший у Європі виробник скляних новорічних іграшок, а також дзеркал.

Працівники заводу, з якими сьогодні вдалося поспілкуватися, не можуть повірити у трагедію. Кажуть, що на підприємстві гендиректора любили і поважали. “Ви можете не вірити, але він для нас був, як батько - захищав нас, турбувався про нас. У нас не було простоїв, як на інших підприємствах, ми завжди отримуємо вчасно зарплату, її розмір нас абсолютно влаштовує”, - розповідає робітниця Ірина. В цей час до нас підходить її подруга, яка майже повторює все сказане. Взагалі спочатку важко було поспілкуватися з працівниками заводу, усі як один казали: “Для нас це велике горе” і клали трубку.

Місце вбивства досі огороджене - робота експертів триває

На підприємстві кажуть, що Дацко був фанатом своєї справи. Слідкував за ринком, спілкувався з партнерами, постійно підвищував зарплату працівникам, запровадив виплати прогресивки, про яку всі забули з розпадом СРСР. З великим захопленням він розповіда журналістам після прес-конференції як його завод виготовляв перед минулим Новим роком іграшки на ялинку у формі сердечка для Юлії Тимошенко.

Богдан Дацко, www.kontrakty.com.uaСам Дацко не був публічною людиною. Прес-конференції проводив рідко, рідко давав інтерв’ю. Зокрема, цього року році він лише раз спілкувався з журналістами. У лютому в “Галімпекса” виникла проблема із сусідами. Стіна до стіни з заводом будівельна компанія почала споруджувати житловий будинок, через що потріскалася будівля заводу. Тоді сотні працівників пікетували львівське представництво будівельної компанії.

ТзОВ “Галімпекс” придбало завод у 1993 році, тоді коли фонд Держмайна виставив на продаж державний Львівський склодзеркальний завод, який випускав дзеркала і новорічні іграшки. Колеги вбитого розповіли, що ще тоді Дацко зрозумів, що це перспективний бізнес. До того підприємець займався випуском дерев’яних вікон і дверей, а також торгував з Китаєм, закуповуючи там в основному одяг і предмети побуту, поставляючи взамін міндобрива і будівельні матеріали.

Крім цього “Галфімпекс” придбав дві фабрики в Україні – у Лисичанську (Луганська область) і Клавдієво (Київська область). В подальші плани Дацка входило торгувати з Європою без посередників.

Завоювання європейського ринку було доволі тяжким. Завод змушений був продавати свою продукцію на 3-5% дешевше, ніж основні конкуренти – поляки та чехи. І при цьому вимоги до якості залишалися дуже високими. З середини 90-х компанія почала виходити на закордонні ринки, з ростом продажів збільшувалося виробництво. Почали з Польщі, куди продавали напівфабрикат. Потім були США і країни Євросоюзу.

Сьогодні українські склярі відомі далеко за межами країни – понад 90% продукції експортується в Німеччину, США, Голландію, Францію, Канаду, Росію, Грецію, Перу. Щорічне зростання виробництва складає 30% - 40%, а станом на 2006 рік компанія контролює 35% ринку ялинкових прикрас Європи.

Як бачимо, Богдан Дацко випестив дітище, доволі велике навіть за європейськими масштабами - на трьох підприємствах фірми сьогодні працює понад 1500 чоловік. Це фахівці найвищої кваліфікації, які створюють прикраси за давніми традиціями, які передаються з покоління у покоління…

Підприємство не лише дарує дітям радість, але й годує багатьох львів'ян

“Новий рік та Різдво Христове — найсвітліші і найрадісніші свята в житті кожної людини. Ці свята неможливо уявити без новорічної ялинки з яскравими і різнобарвними іграшками та прикрасами. Різдво і Новий рік не скасують ніколи. Тому виробництво прикрас на ці свята - вічний бізнес”, - це слова з давнього інтерв’ю пана Богдана. Він був справді закоханий у свою справу.

На смерть Дацка одразу ж відреагували його колеги підприємці з Комітету підприємців Львівщини. “Кулі, які позбавили життя Богдана Дацка, не тільки відібрали у сім’ї чоловіка й батька, але й розстріляли сприятливий для чесного бізнесу інвестиційний клімат”, — сказано в заяві. Комітет підприємців Львівщини.

„Можливість позірних вбивств на очах у численних свідків, по дорозі дітей до школи вказує на відчуття безкарності убивць. Ця безкарність має підстави: ні вбивство Сенчука, ні замах на Федишина не розслідувані до кінця. Таким чином правоохоронні органи та влада або не можуть, або не хочуть, або зацікавлені у нерозслідуванні справ проти підприємців”,- наголошено в заяві. Комітет підприємців Львівщини висловлює занепокоєння, що „мотивом для такої хвилі насилля може бути намагання погіршити інвестиційний клімат, створити сприятливе середовище для рейдерства, силових захоплень підприємств та загнати чесний бізнес назад у тіньову економіку, де переваги має не якість бізнесу, а наявність сили і корупційних зв’язків”.

Сьогодні серед керівників підприємства зараз лишається син Дацка, якому тепер доведеться продовжувати батькову справу.