Відставка уряду: Уряд відправили у відставку заради оргазму

Відставка уряду: Уряд відправили у відставку заради оргазму

Медведчук доволен, что Еханурову сказали «Не так!»

Видео дня

Оппозиции понадобилось меньше года, чтобы доказать, что она сильнее власти. Об этом Виктор Медведчук, Председатель СДПУ(О), один из лидеров «Оппозиционного блока НЕ ТАК!» заявил во вторник журналистам, комментируя решение Верховной Рады об отставке правительства Еханурова, сообщает пресс-служба блока «Не так!».

«Мы сегодня увидели первый конкретный пример того, что конституционная реформа в Украине вступила в действие. И этот пример свидетельствует о главном – власть не может быть безответственной. А популизм по своей сути – антинароден, особенно когда речь идет именно об интересах народа», — сказал Виктор Медведчук.

«Правительство Еханурова за короткий срок успело обанкротиться и получило ту оценку, которую заслужило. И это результат разрушительной антироссийской внешней политики нынешней власти, результат блокирования сотрудничества в рамках ЕЭП, результат противоречащего интересам государства насильственного втягивания Украины в НАТО. Сегодня парламент сказал власти НЕ ТАК!», — заявил Медведчук.

Прес-секретар Президента вважає, що її шеф не дасть дестабілізувати ситуацію в Україні

Прес-секретар Президента України Ірина Геращенко, коментуючи рішення Верховної Ради щодо відставки Уряду, заявила, що народні депутати, які проголосували за відставку, керувалися виключно виборчою кампанією, а не турботою про Україну. Це стосується представників фракцій «Регіони України», КПУ, БЮТ, СДПУ(о) та інших, що голосували за відставку Кабінету Міністрів.

Про це повідомили «Оглядачу» в прес-службі Президента України.

За словами прес-секретаря Глави держави, останні кілька тижнів Президент і Уряд робили все заради того, щоб знайти компроміс у вирішенні газового питання, щоби прості українці, а також підприємства та національна економіка загалом не відчули цієї проблеми. «Вони захищали економічну незалежність України і національний суверенітет», – наголосила Ірина Геращенко, додавши, що в результаті було досягнуто «компромісне, непросте рішення, яке дозволяло продовжувати переговори і працювати над диверсифікацією українського енергоринку».

Дії Президента і Уряду були підтримані суспільством, високо оцінені у світі, зазначила Ірина Геращенко. Вона нагадала, що Європейський Союз висловив вдячність Україні за те, що завдяки зусиллям Уряду і Президента країни ЄС також не відчули на собі «газового голоду».

Коли йдеться про захист національних інтересів, то всі патріотичні політичні сили повинні об’єднуватися, наголосила прес-секретар Президента. Тож, на її думку, не дивно, що рішення про відставку Уряду підтримали саме ті сили, що мають неприховану політичну підтримку в сусідніх країнах і представники яких захищали не національну економіку, а власні бізнес-інтереси. «Для багатьох із них це можливість широкого лобізму в енергетичній сфері», – сказала І. Геращенко. Вона висловила переконання, що сьогоднішнє рішення не працює на стабільність, на вирішення складних питань в економічній сфері, зокрема газової проблеми.

Крім того, на її думку, сьогоднішнє голосування – показовий приклад того, що багато народних депутатів розглядають зміни до Конституції як можливість відкритого шантажу загальнообраного Президента України, який є лідером нації і керівником країни.

Прес-секретар Глави держави також наголосила, що Президент України Віктор Ющенко не дасть жодного шансу дестабілізувати ситуацію в Україні, попри те, що деякі політичні сили вирішили використати виборчу кампанію для штучного нагнітання ситуації всередині країни.

УРП «Собор» назвав уряд Єханурова помилкою

Газовий договір з Росією був абсолютно невигідним для України. Переконати депутатів у зворотному уряд так і не спромігся, оскільки це є об’єктивною реальністю, яку просто неможливо спростувати. Чи варто було заплющити очі на чергову здачу національних інтересів заради збереження примарної політичної та економічної стабільності в державі? Українська республіканська партія “Собор” переконана що ні. Варто просто чесно відповісти собі - а чи потрібна була нам така стабільність? Ні, не потрібна! Стагнація, яку уряд видавав за стабільність – була вигідна лише певним особам з оточення Президента. Уряд Єханурова був помилкою з самого початку, адже він не мав підтримки в парламенті й не користався авторитетом українського народу. Продукт здачі інтересів помаранчевої революції не витримав першого ж випробування. Зловтішатися тут немає чим. Проте, тепер Президент знатиме ціну тим ганебним “меморандумам”, які він підписував з Януковичем.

Про це повідомили «Обозревателю» в прес-службі УРП «Собор» Левка Лук’яненка.

Українська республіканська партія “Собор” виступає за формування широкої “помаранчевої” коаліції, яка до виборів візьме на себе відповідальність за долю країни. Очолити тимчасовий уряд має людина, яка є вищою за кланову боротьбу. Ми переконані, що такою людиною є Левко Лук’яненко - людина з беззаперечним моральним авторитетом.

Головатий: Уряд відправили у відставку заради оргазму

Міністр у відставці Сергій Головатий розповів, що з юридичної точки зору рішення парламенту про відставку уряду – повний абсурд. Головатий пояснив, що згідно конституційної реформи, з 1 січня парламент забрав у Президента право формувати новий уряд і разом з тим не набув повноважень самому визначати склад уряду. Тобто з новими міністрами ВР зможе визначитися лише після виборів.

«Уряд не може кинути країну напризволяще, тому ми, міністри у відставці, будемо працювати, як повноцінний Кабмін» - зазначив Головатий. До речі, за його словами, міністри у відставці будуть отримувати зарплату, як звичайні міністри. Він розповів, що уряд чекав на відставку у січні: «Якби не було газової проблеми, парламент прив’язався би до проблеми води, щоб відправити нас у відставку, а краще прив’язався би до сухої гіляки – це було б краще усім».

На питання, чого бажали досягти політичні сили, які залишили країну без уряду, Головатий відповів, що це зроблено задля дестабілізації перед виборами і додав: «А ще, звичайно, щоб отримати оргазм».

Міністр у відставці не виключає, що в даній ситуації місце прем’єра у відставці Єханурова може зайняти Тимошенко: «Кожен екс-прем’єр в нашій країні може повернутися в уряд за логікою Печерського та Шевченківського суду», заявив Головатий, натякаючи на Піскуна, повідомляє кореспондент "Оглядача".

Луценко думає, що його б’ють не так

Міністр внутрішніх справ у відставці Юрій Луценко заявив, що і далі буде виконувати свої повноваження, не зважаючи на рішення парламенту. «Я буду працювати. Ніяких юридичних змін в МВС не буде, і іграшки парламенту мене не цікавлять», - заявив глава МВС кореспонденту "Оглядача".

Луценко зауважив, що його дивує сьогоднішнє рішення по відставці уряду, причому Юрія Луценка найбільше забавляє, що під час цього голосування зійшлися інтереси «кучкістів-реваншистів» блоку «НЕ ТАК!» та офіційного БЮТу – «Причому, ми маємо дивний симбіоз під назвою або «Не ТАК б’ють» або «Б’ють НЕ ТАК!». Дійсно, б’ють не так, адже юридичних наслідків для уряду немає жодних. Лише є політична мотивація – нестабільність в країні» - заявив Луценко.

Зінченко радий, що міністрам тепер буде легше займатися виборами

Коментуючи відставку Уряду України, Голова Партії патріотичних сил України Олександр Зінченко зазначив, що політична криза в уряді з латентного стану набула ознак відкритого характеру. Водночас поінформованість суспільства є високою і сьогодні вже нікого не можуть ввести в оману «формальні обставини» кризи. Як зазначає О.Зінченко: «…ми всі сьогодні переконалися, що рішення Верховної Ради України є наслідком відсутності бачення стратегічної лінії розвитку держави, невміння вести переговорний процес на життєвоважливих напрямах, брак радикальних змін на краще в політичній, економічній та соціальній сферах».

Про це повідомили «Обозревателю» в прес-службі Олександра Зінченка.

«Відставка Уряду безумовно складно відобразиться на передвиборній кампанії. Уряду Єханурова так і не вдалося стабілізувати ситуацію в країні та вивести її із ореолу передвиборчих перегонів. Було допущено низку стратегічних помилок, за які поплатився новий уряд черговою відставкою…» - наголошує О.Зінченко.

Щодо оцінки діяльності уряду О.Зінченко зазначив: «На разі складно говорити, чи були в Уряді якісь здобутки – бо вони оцінюються з часом. А помилки позначаються одразу. І тепер нарешті члени відставленого уряду у повній мірі можуть взяти участь у виборчих перегонах, не створюючи собі дилему, яким же чином поєднати політичну діяльність з державною службою.»

За словами О.Зінченка не лише газове питання стало наслідком відставки уряду. Суттєвою причиною краху урядової політики стали прояви нового адмінресурсу, спроби ведення однопартійного будівництва, небажання деяких чільників держави працювати на національні інтереси, і виключне прагнення задоволення власних владних та бізнесових амбіцій.

«Надзвичайно показовими у цьому контексті є поступки Президента України амбіціям кількох урядовців в питанні призначення на критично важливу в час ухвалення стратегічних рішень посаду віце-прем’єр-міністра з енергетичних питань Віталія Гайдука », - наголошує О.Зінченко.

Ющенко назвал неконституционным решение Рады о роспуске правительсва

Президент Украины Виктор Ющенко назвал неконституционным решение Верховной рады о роспуске правительства. Об этом сообщает Газета.Ru со ссылкой на Reuters.

"Решение Верховной Рады об отставке правительства неконституционно", - сказал Ющенко во вторник вечером журналистам после прибытия в аэропорт столицы Казахстана Астаны.

По словам Ющенко, более подробный комментарий по ситуации на Украине он намерен дать в среду утром.

Томенко нагадав Єханурову, що не можна дружити з олігархами

На думку заступника керівника Блоку Юлії Тимошенко Миколи Томенка, рішення Верховної Ради про відставку Кабінету Міністрів є цілком закономірним, оскільки уряд Єханурова почав свою роботу зі створення «ради українських олігархів», які знову почали повертати собі владу в Україні. Томенко нагадав, що саме так Єхануров назвав представників великого бізнесу, серед яких були Григорій Суркіс, Віктор Пінчук, Ринат Ахметов, Ігор Коломойський, Олексій Порошенко та інші, які збиралися на зустріч у Президента.

Про це повідомили «Оглядачу» в прес-службі Миколи Томенка.

«Така «співпраця» з «радою олігархів» призвела спочатку до перегляду багатьох рішень, прийнятих попереднім урядом Юлії Тимошенко, а потім – до того, що вже закордонні олігархи, зокрема і представники російського бізнесу, почали диктувати нам свої умови», - зазначив Микола Томенко. Для прикладу він навів нещодавно укладену угоду між НАК "Нафтогаз України", РАО "Газпром" та "РосУкрЕнерго" щодо постачання газу в Україну, яка за оцінками вітчизняних та зарубіжних експертів, зраджує національні інтереси України.

Тому, за словами Миколи Томенка, рішення Верховної Ради про відставку уряду Єханурова є цілком закономірним, тому що цей уряд при прийнятті рішень більше зважав не на інтереси України, а на інтереси олігархів.

Ехануров заявляет, что будет работать в должности и.о. премьера

И.о. премьер-министра Украины Юрий ЕХАНУРОВ заявляет, что будет работать в должности и.о. премьера до назначения Кабинета Министров новым составом парламента, который будет избран 26 марта этого года.

Как передает корреспондент УНИАН, об этом он заявил сегодня журналистам сразу после того, как Верховная Рада Украины отправила правительство в отставку.

«Правительство будет работать до тех пор, пока новоизбранный парламент не изберет большинство и после того определит правительство», - сказал и.о. премьера.

По мнению Ю.ЕХАНУРОВА, сегодняшнее голосование в парламенте не имеет никаких последствий.

Верховна Рада відправила у відставку уряд

У вівторок, 10 січня, Верховна Рада України прийняла постанову про відставку Прем’єра та Кабінету Міністрів. За постанову проголосувало 250 народних депутатів.

Причиною відставки уряду стало підписання газової угоди, яка, на думку представників більшості фракцій, є такою, що зраджує національні інтереси України.

Постанову підтримали фракції комуністів, СДПУ(о), БЮТ, Народної Партії, Партії Регіонів. Проти висловилися «Наша Україна», СПУ, УНП, ПППУ, НРУ, ПРП.

В той же час Прем’єр-міністр Єхануров у своєму виступі зазначив, що уряд пішов на переговори лише через прагнення забезпечити газом громадян та підприємства України. «У нас була впевненість, що ми доведемо свою правоту в судах, хоча б у Стокгольмському. Але суди розглядають справи іноді роки, а Україна в цей час потерпала б від нестачі газу», — наголосив Прем’єр.

За його словами, під час зустрічі президентів Росії і України у Казахстані домовленості з газового питання будуть уточнюватися. «Підписана угода – це також компроміс. Сьогодні буде продовжено діалог з газового питання в Алма-Аті, де Ющенко зустрінеться з Путіним», — зазначив Єхануров.

Народні депутати також коментували газову угоду та необхідність відставки уряду.

Представник партії «Відродження» Поровський зазначив, що «якби уряд вимагав від російської сторони виконання минулої угоди, то зараз ми би мали безкінечну судову справу, пусту трубу і холодні квартири».

Лідер Української народної партії Юрій Костенко у своїй промові сказав, що ця угода не відповідає національним інтересам держави і зазначив, що енергетична залежність призводить до політичної залежності. Він поставив риторичне запитання: «Чому жоден з президентів не поставив питання енергетичної незалежності як основний пріоритет розвитку країни?»

Представник фракції «Наша Україна» Оробець висутпив на захист Кабінету Міністрів. Він попросив депутатів припинити приниження власного уряду і додав: «Україна що могла, те відстояла з гідністю для себе».

В свою чергу представник Партії регіонів Бронніков зазначив: «Договор этот преступен и ставит нас в вассальное положение перед Америкой и НАТО», чим викликав бурний сміх у залі — як серед депутатів, так і серед журналістів.

Богдан Губський з «Єдиної України», сказав, що підписана угода є зрадою національних інтересів України. Відповідальність за дії повинні нести ті, хто голосував за призначення уряду в такому складі, і ті, хто сьогодні не підтримає рішення про відставку уряду.

Білоус, представник БЮТ, сказав, що підписана угода руйнує систему забезпечення України газом і суперечить національним інтересам.

Коваль, представник Народного Руху України: «Події у газовій сфері відкрили справжні відносини між Росією і Україною. Росія є непередбаченим і нестабільним партнером».

Олександр Мороз, лідер СПУ, сказав: «Якщо новий уряд не вдасться сформувати за 2 місяці, то Президент має право розпустити парламент», тому він попросив депутатів бути лояльнішими до уряду. Правда, одразу після закінчення його виступу, Володимир Литвин зазначив, що Президент має право звільнювати парламент мінімум за 6 місяців до припинення повноважень уряду.

Гурєєв, представник Партії Промисловців і Підприємців України зазначив, що підписана угода не є позитивним рішенням, але сьогодні знайдено компроміс, і головною перемогою є відмежування ціни на транзит від ціни на газ.

Матвєєв, представник фракції КПУ, зазначив, що режим Ющенко продовжує свою антидержавну і ненародну політику. «Ніхто не продаватиме нам газ, крім Росії. Такий уряд заслуговує на одне: на термінову відставку».

Нестор Шуфрич, представник СДПУ(о), сказав, що «разрыв договора был спровоцирован с украинской стороны господином Ивченко. Мы стали свидетелями преступления против нашего народа». Представники СДПУ(о) також пропонували провести таємне голосування по відставці уряду з метою чесного голосування з боку провладних партій, але змушені відмовитися від своєї пропозиції, тому що їх звинуватили в тому, що вони хочуть провернути «темні справи» за допомогою «темного голосування».

Після виступів представників фракцій, Єхануров висловив жаль, що розгляд професійного питання має дуже багато політичних забарвлень.

Головуючий ВР Володимир Литвин зазначив: «Достовірної інформації ми не отримали. Гарантій того, що ціна на газ буде 95 доларів на протязі півроку, немає. Нас підвели до цього рішення, як до ультиматуму. Оскільки угода була підписана вночі, правовому аналізу вона не підлягає. У мене складається враження, що ми ще не вийшли з Різдвяних свят. Запрошені міністри, що займалися цим питанням, не виявили бажання прийти на засідання ВР. Тому ВР має прийняти принципове рішення. Склад уряду повинен відповідати складу парламенту. Не повинно бути так, як зараз, коли 120 чоловік створили уряд, а тепер блокують урядові законопроекти. А нараді можна констатувати, що у нас відбулися урядові балачки».

Також сьогодні у ВР було прийнято проект постанови «Про недопущення підвищення споживчих цін на газ та електроенергію» і Мораторій на підвищення цін на транспорт, який використовує газ, як пальне. Було прийнято рішення про створення слідчої комісії з питань перевірки фінансової діяльності НАК «Нафтогаз України».

Беспалий: В Раді – "БЄСПРЄДЄЛ"

“В юридичному плані все це можна назвати лише російським словом - “БЄСПРЄДЄЛ”. На цей момент “Наша Україна” вважає, що в юридичному плані нічого не відбулося, з точки зору політичних наслідків – ну ясно, що антиукраїнський блок – комуністи, Регіони, СДПУо, Блок Тимошенко – зробив абсолютно безвідповідальний крок”, - так прокоментував відставку уряду народний депутат, член Президії Ради партії "Народний Союз Наша Україна" Борис Беспалий.

Про це повідомляє прес-служба Виборчого Блоку "Наша Україна".

“Про юридичну складову не йдеться – ще раз підкреслив Беспалий, - політична мотивація зрозуміла тут теж. Не було ні урядового звіту, ані питання до порядку денного, не було його обговорення, просто так захотілося - хтось хронічно ненавидить українську владу в українському парламенті, це просто антиукраїнські сили, хтось дуже ображений із-за газової труби, з посади зняли, – ось вони і проявилися у всій красі”.

УРП Собор: Відставка уряду - зрада національних інтересів

Українська республіканська партія „Собор” оцінює рішення про відставку патріотичного і високопрофесійного уряду Юрія Єханурова як зраду національних інтересів України, здійснену на догоду Кремля. Безпосередніми ініціаторами та виконавцями антиукраїнського шабашу в стінах парламенту стали Партія регіонів, соціал-демократи об’єднані та комуністи, до яких повністю приєдналися Блок Юлії Тимошенко та Народна партія Литвина.

Про це повідомляє прес-служба Виборчого Блоку "Наша Україна".

Українська республіканська партія „Собор” наголошує: таке рішення парламенту робить нові вибори гранично біполярними. Сили Майдану, об’єднані навколо блоку „Наша Україна” змагатимуться проти антимайданних проросійських сил, уособлюваних регіоналами, соціал-демократами об’єднаними, комуністами, „народниками” Литвина та Блоком Юлії Тимошенко. І від цих виборів залежатиме майбутнє України.

Ми закликаємо усіх виборців, ошуканих псевдопатріотичною риторикою Юлії Тимошенко, скинути полуду з очей і сказати рішуче „ні” її політичній силі, що виявила себе як п’ята колона путінської Москви. Ми закликаємо наших колишніх однопартійців Левка Лук’яненка і Григорія Омельченка, в разі якщо в їхніх душах залишилася хоч крапля українського сумління, негайно залишити фракцію Блоку Юлії Тимошенко і не продавати Україну в обмін на депутатські мандати Верховної Ради майбутнього скликання .

Ми переконані, 10 січня український народ отримав предметний урок того, хто насправді дбає про національні інтереси України, а для кого ці інтереси є лише порожнім звуком – предметом для безвідповідальних і облудних заяв. Ми переконані що українцям вистачить мудрості зробити 26 березня правильний вибір.

Премьер не знает, с кем договорился о газе

Закончился отчет премьер-министра Юрия Еханурова перед украинским парламентом относительно ситуации с поставками газа в Украину. По словам премьер-министра, в настоящее время переговоры правительства с российской стороной продолжаются. Ехануров отметил, что в результате переговоров Украина получила некоторые преимущества. В частности, Украина получила время для внедрения энергосберегающих технологий и постепенного повышения цен на газ. Кроме того, по словам премьера, согласно требованиям ЕС Украина начнет развивать конкурентный рынок газа и сможет диверсифицировать источники поставок газа. Премьер отметил, что украинская сторона намерена подписать договор с правительством РФ, в котором будут даны гарантии выполнения договоренностей, достигнутых 4 января.

Глава украинского правительства отметил, что до окончания переговоров украинское общество было вовлечено в активную дискуссию, и вопрос поставок газа комментировали те люди, «которые не компетентны комментировать подобные вопросы». Кроме того, по словам премьера, «некоторые украинские политики своими комментариями повредили экономической и политической стабильности в Украине». Ехануров подчеркнул, что во время переговоров украинская сторона руководствовалась исключительно национальными интересами. Он также сообщил, что цены на газ для украинского населения повышены не будут.

Отвечая на вопросы парламентариев, Ехануров сказал, что не знает, какие физические лица стоят за нашумевшей структурой «Росукрэнерго». «Я не знаю, какие физические лица стоят за этой структурой. Я знаю, что за «Росукрэнерго» стоят «Газпромбанк» и «Райффазенгрупп». Украинская сторона не имеет никаких вложений в этой структуре», - сказал Ехануров.

Україна свідомо не оскаржувала дії Росії у Стокгольмському суді - Єхануров

Україна свідомо не оскаржувала дії Росії під час газового конфлікту у Стокгольмському суді. За словами Прем'єр-міністра України Юрія Єханурова, судового рішення довелося б чекати роками, залишившись при цьому без газу. Саме тому українська сторона вирішила не посідати позицію глухої оборони у переговорах з постачання російсього газу, зазначив прем'єр, передає "5 канал".

Цены на газ для населения подымать не будут, - Ехануров

Правительство Украины отказалось от идеи повысить цену на газ для населения на 25%.

Как передает корреспондент УНИАН, об этом заявил сегодня премьер-министр Юрий ЕХАНУРОВ с трибуны Верховной Рады, выступая с отчетом о ситуации в газовой сфере.

«Правительство считает нецелесообразным постановление НКРЭ об установлении цен на природный газ», - сказал премьер.

Необходимости пересматривать бюджет-2006 нет, - Ехануров

Кабинет Министров не видит необходимости в пересмотре государственного бюджета на 2006 год в связи с повышением цен на газ.

Как передает корреспондент УНИАН, об этом заявил сегодня премьер-министр Юрий ЕХАНУРОВ с трибуны Верховной Рады, выступая с отчетом правительства о ситуации в газовой сфере.

«Согласно расчетам Минфина, дополнительные расходы на содержание бюджетных учреждений и организаций являются незначительными, поэтому эти суммы нет необходимости пересматривать в ходе пересмотра бюджета в этом году», - сказал премьер.

Ю.ЕХАНУРОВ отметил, что эти расходы могут быть урегулированы решением правительства через бюджетные назначения.

Как сообщал УНИАН, 6 января Председатель Верховной Рады Украины Владимир ЛИТВИН заявил, что повышение цен на газ требует пересмотра государственного бюджета на 2006 год.