newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Криза у верхах: Зінченко інформував Ющенка про злочинну діяльність Порошенка

228
Криза у верхах: Зінченко інформував Ющенка про злочинну діяльність Порошенка

Каськів: Україна напередодні контрпомаранчової революції

Лідер ГП «Пора», радник Президента Владислав Каськів розповів журналістам, що з відставкою Олександра Зінченка посилилась загроза захоплення влади олігархічними групами. «Зінченко - це людина, найменше в оточенні Президента пов’язана з інтересами бізнесу», - зауважив Каськів. Він пояснює відставку держсекретаря його моральним вибором, неможливістю реалізувати себе на цій посаді. Радник Президента помітив, що «в країні склалася ганебна практика невиконання доручень Президента». «Вони не виконуються навіть вже в секретаріаті», - обурився Каськів.

Видео дня

Радник Президента вважає, що наслідком посилення олігархічного впливу на Ющенка може стати помаранчева контрреволюція. Щоб цьому запобігти, Каськів пропонує «викинути з оточення президентів корупціонерів й покликати до влади фахівців нового покоління, тих, хто робив народну революцію». Уточнити прізвища як корупціонерів, так і героїв революції, Каськів відмовився, аргументуючи тим, що прізвища - це не головне – треба реформувати систему. Він лише натякав, головним чином на одну персону:

«Це не те, за що ми боролися на майдані. Зараз відбувається безпрецедентний тиск на суди. Ми не розуміємо, чому в діяльність судів втручаються з секретаріату РНБО?».

Що ж стосується реформування секретаріату Президента, то Каськів має план. За планом найголовніше - «демонополізація підходу до Президента». За словами Каськіва, в нього було повне взаєморозуміння з цього приводу з Держсекретарем Зінченком. Тепер Каськів сподівається, що новий держсекретар також зацікавиться його напрацюваннями: «Ця реформа буде обговорюватися на круглому столі в четвер, туди запрошений Зінченко, сподіваюсь, туди прийде й новий держсекретар».

Тетяна Чорновіл

Мартиненко відкидає можливість свого призначення держсекретарем

Лідер фракції "Наша Україна" Микола МАРТИНЕНКО відкидає можливість свого призначення на посаду державного секретаря України замість Олександра ЗІНЧЕНКА.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні, коментуючи на прохання журналістів припущення деяких політологів із цього приводу, М.Мартиненко сказав, що про це він навіть не думав і не думає.

При цьому він підкреслив, що у нього достатньо роботи в парламенті, у фракції і партії напередодні виборів.

Як повідомляв УНІАН, 3 вересня прес-служба держсекретаря повідомила, що О.Зінченко подав Президентові України Віктору ЮЩЕНКУ заяву про відставку. В той же час прес-служба не повідомляла причину відставки держсекретаря. Того ж дня Президент прийняв відставку О.Зінченко.

Сьогодні серед найвірогідніших претендентів на посаду державного секретаря експерти називають віце-прем'єр-міністра з питань євроінтеграції Олега РИБАЧУКА і віце-прем'єр-міністра з питань адміністративної реформи Р.Безсмертного. В той же час, в прогнозах політологів фігурує і прізвище М.Мартиненка.

Мороз вважає, що влада вирішить ситуацію з відставкою Зінченка

Лідер Соціалістичної партії України Олександр МОРОЗ вважає, що влада "вийде нормально" із ситуації, яка склалася із відставкою державного секретаря України Олександра ЗІНЧЕНКА.

Таку думку О.МОРОЗ висловив у розмові з кореспондентом УНІАН.

О.МОРОЗ вважає, що відставка О.ЗІНЧЕНКА - "це не така вже трагедія для організації влади". За його словами, ситуація з відставкою держсекретаря показала, що на сьогодні влада працює в "ще більш закритому режимі, ніж попередня", оскільки відставка не прогнозувалася і про неї навіть попередньо не йшла мова у політикумі.

На думку лідера СПУ, якщо йдеться про те, що О.ЗІНЧЕНКО не погоджується із розвитком політичної ситуації в Україні і тому подав у відставку, то це з його боку "мужній крок".

Водночас О.МОРОЗ не виключає того, що причиною відставки О.ЗІНЧЕНКА могла стати його незгода із перерозподілом повноважень, які, зокрема, мав державний секретар. Лідер Соцпартії висловив стурбованість з приводу того, що в оточенні Президента "є чимало моделювань у здійсненні повноважень Президента, які передбачені в Конституції України".

О.МОРОЗ наголосив, що за великим рахунком не є суттєвим, хто приймає рішення з ряду ключових питань: державний секретар чи секретар Ради національної безпеки і оборони. Він підкреслив, що всі ці функції мають виконуватися згідно з Конституцією України.

Як повідомляв УНІАН, 3 вересня прес-служба Держсекретаря повідомила, що О.ЗІНЧЕНКО подав Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ заяву про відставку. Водночас прес-служба не повідомляла причину відставки держсекретаря. У той же день Президент прийняв відставку О.ЗІНЧЕНКА.

http://unian.net

Тарас Стецьків подав у відставку

Президент Національної Телекомпанії України Тарас Стецьків подав заяву про відставку. Про це інформують джерела «Оглядача».

Це вже третя гучна відставка за останній тиждень. У четвер пішов у відставку радник Прем’єр-міністра Михайло Бродський, а у суботу Президент підписав заяву про відставку Державному секретареві Олександру Зінченко.

Народний депутат, голова Національної телекомпанії України Тарас СТЕЦЬКІВ написав заяву про відставку з посади президента НТКУ та відкликав свою заяву про складення депутатських повноважень.

Як передає УНІАН, про це в інтерв'ю журналістам повідомив голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН.

Він розповів, що до нього надійшла відповідна заява Т.СТЕЦЬКІВА, у якій той висловив бажання залишитись народним депутатом. До заяви додана ксерокопія заяви про звільнення його з посади президента НТКУ, завірена у Секретаріаті ВР.

У заяві, за словами В.ЛИТВИНА, Т.СТЕЦЬКІВ пише, що хоче зосередитись на депутатській роботі.

Спікер також сказав, що подібних заяв буде ще декілька. Водночас, відповідаючи на запитання, чи є такі заяви від міністра внутрішніх справ Юрія ЛУЦЕНКА і міністра транспорту Євгена ЧЕРВОНЕНКА, В.ЛИТВИН заперечив їх наявність.

Литвин вважає нереальною відставку Тимошенко до виборів-2006

Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН вважає нереальною відставку Юлії ТИМОШЕНКО з посади прем'єр-міністра України до парламентських виборів 2006 року.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідаючи на запитання журналістів, В.ЛИТВИН висловив думку, що сьогодні це нереально. Він зауважив, що це пов'язано з різними обставинами – політичними, психологічними, моральними. За словами спікера, сьогодні у разі відставки Кабінету міністрів практично "неможливо знайти людей, які візьмуть на себе відповідальність і підуть на півроку в уряд".

В.ЛИТВИН також розповів, що вчора понад шість годин у Президента України Віктора ЮЩЕНКА тривала принципова розмова щодо подальшої співпраці гілок влади. Сторони цієї розмови давали оцінку тому, що вже відбулось, і "що робити, щоб влада не була дестабілізуючим чинником", зазначив спікер. "Поки так і відбувається", - зауважив В.ЛИТВИН, наголосивши, що влада має бути консолідованою і керуватись інтересами держави.

http://unian.net

Литвин вважає, що відставка Зінченка не повинна призвести до розколу

Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН вважає, що відставка державного секретаря України Олександра ЗІНЧЕНКА не повинна стати приводом для розколу у владі, взаємних звинувачень і зведення рахунків.

Як передає кореспондент УНІАН, в інтерв'ю журналістам В.ЛИТВИН сказав, що йому важко коментувати цей вчинок О.ЗІНЧЕНКА, в той же час він зауважив, що для нього головне, щоб "не намітився розкол у владі і щоб це не стало приводом для якихось взаємних звинувачень, зведення рахунків". Спікер також додав, що на його думку, це може статися, "оскільки ми живемо у складних умовах, що інколи емоції починають домінувати над нами".

В.ЛИТВИН зазначив, що в суботу розмовляв з О.ЗІНЧЕНКОМ, і ніщо не віщувало, що через декілька годин буде подана відповідна заява. "Я просто не знаю сукупності чинників, які зумовили, які підштовхнули до такого кроку", - зауважив В.ЛИТВИН.

Він висловився за проведення серйозної розмови з цього приводу. "Наскільки я знаю, Президент зацікавлений в такій спокійній зваженій розмові, яка б не давала приводів для протистояння і не додавала нестабільності", - заявив В.ЛИТВИН.

Відповідаючи на запитання, що могло послужити причиною відставки О.ЗІНЧЕНКА, Голова ВР зауважив, що не може гадати, але висловив думку: "очевидно, не реалізованість, чи неможливість реалізувати своє бачення, свої підходи. Це, очевидно, склало основу", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 3 вересня прес-служба Держсекретаря повідомила, що О.ЗІНЧЕНКО подав Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ заяву про відставку. Водночас прес-служба не повідомляла причину відставки держсекретаря. У той же день Президент прийняв відставку О.ЗІНЧЕНКА.

http://unian.net

Президент прийняв відтставку Зінченко

Президент України прийняв відставку Державного секретаря України Олександра Зінченка. Глава держави заявив, що цінує роботу, проведену О.Зінченком. При цьому В.Ющенко підкреслив, що днями мав відверту розмову з керівництвом Секретаріату і поставив чіткі завдання відносно вдосконалення роботи апарату Президента та підвищення професійного рівня його діяльності. Президент України наголосив, що вимагатиме від усіх підлеглих командної злагодженої роботи і професійного росту, передає http://president.gov.ua.