УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

73-річний пенсіонер спалив себе біля будівлі суду в Херсоні

963
73-річний пенсіонер спалив себе біля будівлі суду в Херсоні

73-річний пенсіонер із міста Скадовська спалив себе перед приміщенням обласного апеляційного суду у Херсоні. За словами лікарів, він отримав 98 відсотків опіків 4 та 5 ступенів. Зараз він в обласній лікарні. Ніхто не береться прогнозувати можливість його одужання. Втім, за словами лікарів, шансів на життя за таких пошкоджень у людини майже немає.

Іван Куліда, постраждалий:

- Выражаю протест судочинству и бандюге Носкову с Собацким Скадовского района. Это бандиты. Я акционер открытого общества АТП 544. Носков обокрал людей и теперь годами судиться за за наши деньги и выходит прав. Пожалуйста, передайте по телевиденью, если можно. Инвалиды судяться, я за них выступил, решил пожертвовать собой. Мне 73 года, так, что я своё уже отжил.

Це слова постраждалого Івана Куліди, які встигли записати свідки відразу після самоспалення. Після цього пенсіонер знепритомнів і його відвезли до лікарні. Як кажуть односельці, з якими пенсіонер приїхав до Херсону захищати права працівників місцевого автопідприємства, у постраждалого не було особистих претензій до суду. Він колишній працівник АТП, але вже давно пішов на песію і організував разом із сином успішне приватне автопідприємство.

Галина Нартова, пенсіонерка:

- Ми звернулися до нього за допомогою, оскільки ми пенсіонери. Немаємо коштів найняти транспорт, приїхати сюди. І це пов'язано з матеріальними затратами. Ми попросили його безоплатно привезти нас сюди. Він просто захищав нас. Але перед цим, як запалив себе сказав: передасте людям - я не можу захистити їх по-людськи (плаче), тому я виражаю акцію протесту і запалюю себе.

Сьогодні в обласному апеляційному суді розглядалась справа щодо Скадовського АТП. За словами людей, які приїхали захищати свої права, всупереч визначеним законом термінам, обласний суд скасував рішення Скадовського суду півторарічної давнини, який визнав вимоги пенсіонерів проти нових власників АТП законним. Працівники суду, міліції та прокуратури від коментарів відмовилися.