УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кабмін ухвалив рішення про перегляд ставки оренди ЧФ у Криму

618
Кабмін ухвалив рішення про перегляд ставки оренди ЧФ у Криму

Україна проведе інвентаризацію майна Чорноморського флоту - таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів. Міністр економіки Арсеній Яценюк, який дав коментар "5 каналу", просив не політизувати це питання і не пов'язувати його з газовою кризою, яка виникла у стосунках між Україною та Росією. Він каже, що це виключне право України - знати, яке майно є на її території.

За словами міністра, зараз дуже багато необлікованого майна. Адже та угода, яка раніше закріплювала розподіл майна, уже зазнала багатьох змін і тепер треба порівнювати - що є у власності України і хто цим керує.

Цим процесом опікуватимуться два відомства: Міністерство оборони України - воно займатиметься військовими об'єктами,- та Фонд держмайна - там обліковуватимуть соціальні та культурні об'єкти.

Кабінет Міністрів також ухвалив рішення про перегляд ставки оренди Чорноморського флоту в Криму. За словами міністра економіки Арсенія Яценюка, Кабмін лише ініціював це рішення. Міністр зазначив, що будь-яка ухвала з цього приводу може здійснюватись винятково в межах укладених раніше двосторонніх угод.

Нагадаємо, напередодні перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко заявив, що російська сторона порушила кілька пунктів українсько-російської угоди про перебування Чорноморського флоту в Україні.

Тему подальшої долі Чорноморського флоту сьогодні обговорювали і у Верховній Раді.

Георгій Крючков, народний депутат, фракція КПУ:

- Порядку не було. Чорономоський флот здавався в суборенду, що не є нормальним. 10 років терпіли. Зараз, коли припекло, почали наводити порядок. Я - за наведення порядку!

Володимир Рибак, народний депутат, фракція "Регіони України":

- Это правительство показывает своё неумение жить дружно с основным стратегическим партнёром для Украины!

Андрій Шкіль, народний депутат, фракція БЮТ:

- У нас давно була створена ситуація неврегульована з Чорноморським флотом. Ми не знаємо хто, за що, скільки платить. Є офіційна ціна, є неофіційна, є бартери. Це все покрито такою пилиною...