newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Бойко виступає за пільги на пальне для села

195
Бойко виступає за пільги на пальне для села

У держбюджеті потрібно передбачити кошти для забезпечення аграріїв пільговим пальним. Про це 25 жовтня у Вінниці заявив лідер Республіканської партії України Юрій Бойко.

"Пільгове пальне є однією з форм державної підтримки села. Я нещодавно спілкувався з фермером із Литви, він на гектар своєї площі отримує 30 літрів пального і позику в розмірі 170 тисяч євро на свої 1200 гектарів. Тобто держава його реально підтримує. На жаль, в нашій ситуації такого немає і тому в нас є такі проблеми", – сказав лідер республіканців.

У нас була така практика минулого року – надавали пільгове пальне. Було виділено операторів з двох областей. "Нафтогаз України" їм надавав пальне для того, щоб вони реалізували його сільгоспвиробникам за пільговими цінами. "Ми торік відпустили на таких засадах 400 тисяч тонн пального. З них 200 тисяч тонн надав Кременчуцький НПЗ, близько 100 тисяч тонн – Лисичанський НПЗ, і близько 60 тисяч тонн нафтопереробний завод з Шебелинки. Також додали пальне й інші заводи", – зазначив Бойко.

Видео дня

Крім того, він сказав, що для агропромислового комплексу потрібні дешеві кредити. "Зараз економіка існує для банків, а не банки для неї. Зокрема потрібні дешеві кредити для АПК під 5%. Для становлення нового бізнесу потрібно близько двох років. Можете собі уявити, скільки за цей час коштуватиме кредит під 20% і яка повинна бути рентабельність у бізнесу, щоб повернути кредит", – підкреслив Юрій Бойко.

Він також висловив сподівання, що з приходом на український ринок потужних іноземних банків кредити стануть більш доступними.