Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Держбюджет-2015: реформи будуть антинауковими

1.6т

<p> Україна сьогодні перебуває в кризі, з якої вона може вийти тільки шляхом реформ, заснованих на прогресивній &quot;політичній філософії&quot;, без якої будуть продовжуватися псевдореформи. Найкращим показником, що відображає реальну &quot;політичну філософію&quot; урядових реформаторів, є структура державного бюджету на 2015 рік, зокрема, закріплене у ньому уявлення реформаторів про співвідношення пріоритетних і непріоритетних напрямів фінансування. Прийнятий 29 грудня ц.р. Закон України &quot;Про Державний бюджет України на 2014 рік&quot; відображає позицію, відповідно до якої освіта і наука є не лише не пріоритетними, а навпаки, зневаженими чинниками суспільного життя.

Очевидно, новим українським реформаторам освіта і наука - це щось непотрібне, або вона їм заважає &quot;робити реформи&quot; як вони собі це уявляють, по-своєму... Тобто, чекаємо &quot;АНТИНАУКОВИХ РЕФОРМ&quot; на шляху до Новітнього Середньовіччя? І взагалі, що це за концепція реформ, якщо реформи зводяться до економії всього і вся, і особливо у сфері освіти і науки, замість заходів по розвитку економічної активності і ефективності в Україні? Саме в заходах по підвищенню економічної активності і ефективності, а не в економії заради економії – має бути справжній смисл реформ. Отоді відкриється шлях до розвитку... Безумовно, набагато складніше забезпечити економічну активність і ефективність, ніж економити за рахунок зниження рівня життя простих громадян, але ж це не вихід з кризи. Це – видимість реформ.

Очевидно, нашим новим реформаторам треба вивчати досвід Франкліна Делано Рузвельта по виведенню США із Великої депресії, і взагалі треба було б більше читати хороші книжки, які відкрили б їм очі на роль освіти і науки в будь-яких реформах.

Зокрема, Рузвельт, спираючись на прогресивні ідеї у тогочасних соціальних науках (зокрема, на ідеї англійського вченого-економіста Кейнса), так сформулював суть свого реформаторського &quot;Нового курсу&quot;: &quot;По усій країні чоловіки і жінки, забуті у політичній філософії уряду, дивляться на нас, очікуючи вказівок, що їм робити, а також більш справедливого розподілу національних багатств… Я обіцяю новий курс для американського народу&quot; (журнал Time від 11 липня 1932 р.). Таким чином, він у своєму &quot;Новому курсі&quot; визнав і включив у механізм реформ основний реформаторський чинник – &quot;людський фактор&quot;, створивши для нього такі умови, за яких би він спрацював на соціальний прогрес у США, тобто створивши належні умови для того, щоб громадянам було вигідно жити і працювати чесно. Це і забезпечило американському суспільству вихід з кризи на шлях соціального прогресу.

Якби наші реформатори спиралися на науковий аналіз реформаторського досвіду Рузвельта, то вони б дізналися, що радикальним чинником у методології реформ в Україні має стати створення саме за допомогою освіти і науки таких умов у суспільстві, щоб жити і працювати чесно було вигідно! Тоді, наприклад, корупційний тип соціальної поведінки громадян, який породжує кризу в Україні, трансформується у антикризовий тип. Усе інше у реформах має підкорятися цій меті. Лише тоді Україна вийде з кризи на шлях соціального прогресу!

На якій концепції засновані сьогодні реформи в Україні, судячи по першим крокам уряду, зокрема по бюджетному забезпеченню реформ? Поки що очевидним є те, що реформатори у своїй &quot;політичній філософії&quot; керуються концепцією &quot;економія заради економії&quot;, яка забезпечує лише видимість реформ і не стосується їх сутності, а саме: створення сприятливих умов для такої соціальної активності громадян України, яка привела б &quot;людський фактор&quot; в дію в умовах, коли &quot;жити і працювати чесно є вигідним&quot;. Саме цей &quot;людський фактор&quot; і є тим &quot;каменем&quot;, яким нехтують наразі наші &quot;будівничі&quot; (реформатори), і який має бути покладений в основу нової України.

Очевидно, сьогодні нам потрібен свій, український Рузвельт, який би для реформування України керувався не лише &quot;політичною волею&quot;, а й прогресивною реформаторською концепцією, без якої &quot;політична воля&quot; є сліпою! А відомо, що &quot;якщо сліпий поведе сліпого, то обидва упадуть в яму&quot;…

</p><img src="https://i.obozrevatel.com/gallery/2015/1/24/207330.jpg"; style="width: 439px; height: 520px;">

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги