Примите участие
в розыгрыше
LTE планшета Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Политика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Безвіз - це перемога України на дипломатичному фронті

839

Позитивне рішення Європарламенту з такою велетенською перевагою на користь безвізу з Україною – яскрава перемога на дипломатичному фронті в ЄС Президента та дипломатичного корпусу. Право-радикальні сили, фінансовані Путіним, виявились маргінальними і невпливовими. "Потужні проросійські настрої" існують лише в уяві кремлівських пропагандистів.

Шлях до безвізу почався з ініціативи Петра Порошенка, який на посаді міністра закордонних справ у 2009 році добився, щоб Україна та ЄС розробили та узгодили концепцію Плану дій візової лібералізації.

Вирішальну роль у наданні Україні безвізового режиму зіграли особисті домовленості між Президентом України та керівництвом Європейської Комісії щодо визначення вичерпного переліку заходів (144 критеріїв), які мала вжити Україна для отримання безвізового режиму. До цього переліку входило і питання запровадження електронного декларування та створення НАЗК.

18 грудня 2015 року Європейська Комісія оприлюднила фінальну шосту Доповідь про хід виконання Україною ПДВЛ, де було зазначено, що Україна виконала всі критерії, визначені в рамках чотирьох блоків Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму.

Отримання безвізового режиму також є заслугою українських політиків, навіть тих, хто тепер вже є в опозиції, які наважились на підтримку в парламенті непопулярних реформ, що дозволили виконати 144 умови ЄС.

Безвізовий режим з ЄС не був би досягнутим без Революції гідності, яка змела Януковича і привела до влади проєвропейських політиків. Таким чином досягнення безвізу стало можливим завдяки всім українцям.

Проросійська та популістична опозиція спекулює на фінансових проблемах, заявляючи, що українців не цікавить безвіз, бо їм немає за що їздити до Європи.

Минулого року 1 300 000 українців отримали туристичні візи до країн Шенгенської зони. Проте це не відображає всього попиту, бо частина наших громадян користуються мультивізами на 3, на 4 та 5 років.

Тільки консульського збору, який становить 35 євро за візу, минулого року наші співвітчизники заплатили близько 1 млрд 300 млн грн. А враховуючи необхідні витрати на послуги візових центрів, витрати українців для отримання віз сягали 1 млрд 600 млн.

Понад 3 млн українців вже отримали біометричні паспорти, які дозволяють скористатись безвізовим режимом з ЄС.

Наведені цифри свідчать не лише про велетенську зацікавленість українців в безвізі, але свідчать про велетенське значення безвізу для заощадження коштів. Понад півтора мільярди гривень залишаться в кишенях подорожуючих.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги