Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Оцінка впливу на довкілля замість екологічної експертизи

2.8тЧитать материал на украинском

З 18.12.2017 року замість екологічної експертизи введено оцінку впливу на довкілля. Закон "Про оцінку впливу на довкілля" скасував закон "Про екологічну експертизу". Цей закон вніс ряд змін до ряду кодексів. Далі за текстом їх буде досліджено.

Кодекс України про надра доповнено статтею 15-1. Стаття 15-1. Оцінка впливу на довкілля.Якщо користування надрами пов’язане з провадженням діяльності, визначеної Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", надання їх у користування здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на довкілля. Ще одна зміна стосується проектування гірничодобувних об'єктів, а також підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. І звучить вона наступним чином. Проекти будівництва гірничодобувних об'єктів або підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі для захоронення відходів виробництва, інших шкідливих речовин, скидання стічних вод, підлягають оцінці впливу на довкілля, науково-технічній та іншим видам експертизи та погодженню в порядку, встановленому законодавством України.

У Водному кодексі України передбачено наступні зміни: 1) пункт 4 статті 11 виключено. Таким чином громадяни та їх об'єднання, інші громадські формування у встановленому порядку більше не мають права проводити громадську екологічну експертизу. Вони також не отримали права здійснювати оцінку впливу на довкілля. 2) пункт 4 частини першої статті 15-1-- викладено в наступній редакції:" 4) реалізація повноважень у сфері оцінки впливу на довкілля відповідно до законодавства про оцінку впливу на довкілля". Раніше до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, в галузі управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів належало здійснення державної екологічної експертизи. 3) Раніше стаття 22 мала назву "Екологічна експертиза". Тепер вона має наступну редакцію. Стаття 22. Оцінка впливу на довкілля. Для забезпечення екологічної безпеки під час розміщення, проектування і будівництва нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, пов'язаних з використанням вод, здійснюється оцінка впливу на довкілля у порядку, що визначається законодавством.

В Земельному кодексу України тепер до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, у галузі земельних відносин належить: координація і забезпечення здійснення оцінки впливу на довкілля замість здійснення державної екологічної експертизи землекористування.

Перша група змін до Лісового кодексу України стосується повноважень центральних органів виконавчої влади. Так тепер центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері лісових відносин та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері лісових відносин організовує оцінку впливу на довкілля замість проведення екологічної експертизи. Друга група стосується розширення підстав для прийняття рішення про відмову у видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів. Так результати оцінки впливу на довкілля є підставою для прийняття рішення про відмову у видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів.

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Место
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги