"Спрут" лякатиме злісних неплатників

239
'Спрут' лякатиме злісних неплатників

У серпні "Київводоканал" планує одержати від постачальників пристрій "Спрут", що дозволяє відключити воду в окремій квартирі, власники якої є злісними неплатниками.

Як повідомили у "Київводоканалі", - зазначає Київ-прес-інформ, процедура застосування пристрою виглядає так: через трубу загального стояка багатоповерхового будинку запускається спеціальний, оснащений відеокамерою зонд, з його допомогою визначають точне розташування водопровідного входу в квартиру. Потім спеціальною пробкою потрібна труба в потрібному місці перекривається.

За даними розрахункового департаменту "Київводоканалу", борги неплатників-киян перед водоканалом складають 300 мільйонів гривень, у зв'язку з чим і було прийняте рішення застосувати «Спрут» у Києві, хоча він уже працює в Полтаві, Рівному, Луганську. Повторне підключення до водопроводу після сплати всіх боргів обійдеться неплатникам у 500-550 гривень.

Тим часом полтавські фахівці створили нову модифікацію "Спрута", котра призначена для відключення квартир від каналізації.