Аквааеробіка від целюліту

298
Аквааеробіка від целюліту

Про аквафітнес — гімнастику в басейні, — я дізналася від подруги. Вже місяць Оксана вихваляється, що скинула 3 кг зайвої ваги і позбулася безсоння. Зрештою її нав'язли­ва реклама і моя хвора спина "доконали" мене, — я погодилася піти в басейн на тре­нування.

Домовилися зустрітися зранку біля входу на стадіон "Спартак": до спорткомплексом нале­жить і 25-метровий басейн.

— Купальник, тапочки взяли? — зустріла ме­не запитанням тренер з водної аеробіки Мирос­лава Синицька, 28 років. — Піднімайтеся в ду­шові, перевдягайтеся. Починаємо за 5 хвилин.

Коли я спустилася східцями в басейн, розді­лений водними доріжками, вся група вже була напоготові. Я зайняла вільне місце, і тренер увімкнула музику.

— Раз-два-три-чотири, в темпі, — командує Мирослава. — Руки тримайте у воді, робимо хвилеподібні рухи, не зупиняємося.

Колишня плавчиха Мирослава викладає ае­робіку у воді вже 5 років. У дитинстві вона прийшла до басейну через проблеми з хребтом — сколі­оз. Щоденні трену­вання зміцнили м'язи, й хвороба більше не нагаду­вала про себе. Укомплексі вправ, розроблених Синицькоюі махи ру­ками і ногами, "боксування" води, "ножиці" для рук і ніг, біг, стрибки, повороти та розслаблення.

Опанувати вправи з акваеробіки з першого разу не просто. Стоячи по груди у воді, намага­юся повторити мах ногою, як Мирослава на бортику басейну, так щоб носочок був над во­дою. Ногу вдається підняти сантиметрів на ЗО, таке відчуття, ніби рухаєшся в желе. Поруч моя Оксана вправно махає ногами і підбадьорює мене - тримайся! Поки думаю, як узгодити ру­хи, дівчата переходять до стрибків.

— Підстрибуйте так, щоб п'ятами ударити по сідницях. Вище, вище! Хай працюють м'язи. Не бійтеся падати на воду - так розбивається целюліт, — стрибає разом з нами тренер на суші.

Заняття триває 45 хвилин. Наостанок, щоб розслабитися, Мирос­лава дозволяє дівчатам поплавати. Я йду перевдягатися.

— Одразу видно, що ти не вмієш плавати, — каже тренер, коли спус­каюся з роздягальні. — Не змогла повністю розслабитися, коли стри­бала. Та нічого, за пару занять усе буде гаразд.

Чесно зізнаюся, що "батерфляй" та "брас" для мене лише гарні сло­ва. Тому басейн відвідую рідко. Та й більшість вправ через значний опір води виконати не змогла, просто ковзала ногами по дну ба­сейну. Добре, що у воді не так вид­но, що саме і як ти робиш. Хоча, можливо, це лише я так думала.

— Якби мої вправи перенести на спортивний майданчик, наванта­жень не перенесла б жодна люди­на, — пояснює Мирослава. — Вода — унікальний тренажер. М'язи от­римують максимальне навантажен­ня, але не втомлюються, бо нема сили тяжіння. Візьмімо ті ж стриб­ки. Коли жінка підстрибує, вага ті­ла збільшується у 8 разів. Вода ж прибирає неприємні відчуття, ство­рюючи ефект невагомості. У мене легко стрибають і 20-річні, і бабусі.

Як правило, до басейну прихо­дять, щоб повернути форму після пологів чи схуднути. Жінки "скида­ють" до 5 кг за місяць. Вода також допомагає позбутися проблем із тис­ком — гіпо- і гіпертонією, остеохон­дрозом, целюлітом, депресією.

— Долаючи опір води, ми стиму­люємо кровообіг, зміцнюємо м'язи та насичуємо киснем легені, — пояснює Мирослава. — Поліпшу­ється фізичне і психологічне само­почуття.

 Євгенія СОЛОМКА