УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергей Фурса
Сергей Фурса
Специалист отдела продаж долговых ценных бумаг Dragon Capital

Блог | Ожидает ли Украину финансовая катастрофа и дефолт?

Будет ли дефолт Украины в 2024 году

The Economist написал заголовок о дефолте и катастрофе для Украины. Его перепечатали все уважающие себя издания в Украине. Тем более, с таким кликбейтным заголовком грех не опубликовать.

Видео дня

И понеслось…

Далее текст на языке оригинала.

Чи чекає Україну фінансова катастрофа? Ні.

Чи очікувати дефолт? Ні.

Навіть якби зараз в Україні стався дефолт по зовнішньому боргу, то те нічого б не змінило. Бо всі наслідки дефолту без самого дефолту у нас і так вже є через війну. Але ж і дефолту не планується…

Що ж відбувається? Йдуть перемовини з кредиторами по реструктуризаціі зовнішнього комерційного боргу. Єврооблігацій. Загальна сумма - 20 млрд доларів приблизно. І ці перемовини не з явились зненацька. Це абсолютно планова процедура, про яку всі знали останні два роки. То ж нічого екстроординарного не відбувається.

Що сталося 2 роки тому? Після нападу Росії стало зрозуміло, що обслуговувати зовнішній борг "не на часі". Занадто сильно удар по економіці завдала війна. І це було зрозуміло всім. Українському уряду, самим кредиторам і будь-якому фінансисту в світі. Тоді всі виплати бо зовнішньому боргу заморозили і вирішили "за два роки все стане ясно, тоді і розберемося, що з цим робити". Пам ятаєте ті часи, з вайбом 2-3 тижні…

Два роки пройшло. Не багато що прояснилось. Але годинник тікає. І треба щось робити. Тому і йдуть перемовини.

Чим вони можуть закінчитись? Перший варіант - домовились. Реструктуризація. Там точно буде списання біля 50 відсотків від суми боргу і пролангація решти на років 10. І інші технічні деталі. Про які зараз йдуть перемовини.

Другий варіант - це ще одна заморозка. Коли ніхто нікому нічого не платить, а мінфін з кредиторами приходять до висновку, що нічого не ясно і треба ще почекати. Ну може через рік стане зрозуміліше.

Є тут дефолт? Ні. Немає. Нікому він не потрібен. Чи може статися так, що просто перемовини затягнуться і не встигнуть завершитись до часу Х? Так. Але тоді інвестори і Україна погодяться проводити перемовини далі і це назовуть "технічний дефолт", а через місяць таки домовляться.

Все. Жодних катастроф. Жодних страшних наслідків.

І ще одне. Це стосується виключно зовнішнього боргу. Ринку ОВДП нічого не загрожує. Там як останні два роки все платилося, так і буде платитися. Бо це всередині країни. Бо переважно в гривні. І ніхто сам собі в ногу стріляти не буде.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...