УкрРус

Дело о мошенничестве с участием Власенко набирает оборот. Документ

18 июня сразу несколько масс-медиа опубликовали новость о том, что бывший депутат ВР, адвокат Юлии Тимошенко Сергей Власенко и помощник депутата от фракции "Батьківщина" Александра Турчинова Виктор Свитовенко фигурируют в деле о присвоении мошенническим путем имущества организации арендаторов фирмы "Экста".

Эта информация попала в СМИ после того, как члены совета организации арендаторов обратились к генеральному прокурору Виктору Пшонке с просьбой проконтролировать ход расследования уголовного производства по данному факту. Однако общественности были представлены лишь фрагменты заявления арендаторов. "Обозреватель" же получил в свое распоряжение полный текст этого документа. Публикуем его полностью, так как "упущенные" ранее моменты (они выделены жирным шрифтом) очень важны.

Генеральному прокурору України п. Пшонці В.П. Шановний пане Генеральний прокурор!

17 червня 2013р. нами до Печерського РУ ГУ МВС України подано заяву про кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст.190, 364, 364-1, 366-1, 358 КК України (заволодіння майном шляхом шахрайства, зловживання службовим становищем, службове підроблення, підроблення документів та використання підроблених документів), вчинені колишніми керівниками ЗАТ "Центр моди " Екста" Піскарьовою Тетяною Іванівною, Литвиненко Валентиною Василівною, Дученко Валентиною Василівною, колишніми власниками мережі по продажу телевізійної техніки "Мега-Макс" Трінчером Леонідом, Світовенко Віктором Васильовичем і його сином Світовенком Віктором Вікторовичем (які відомі як київське угрупування "Болікі-Льолікі"), і які діяли за участі адвоката Власенка Сергія Васильовича.

Зазначеними особами у 2000-2010р.р. викрадено майно Організації орендарів орендної фірми "Екста" - будинок по вул. Шота Руставелі, 11 в м. Києві, загальною площею 3337 кв. метрів.

В заяві до Печерського РУ ГУ викладені всі відомі нам обставини скоєння злочинів зазначеними особами, але ми також не виключаємо, що в діях деяких із зазначених осіб міститься склад злочину, передбаченого ч. 4 ст. 189 КК України - вимагання, що завдало шкоди в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою.

В той же час, ряд подій та обставин змушують нас не довіряти слідчим органів МВС України в м. Києві.

Як уже вказувалось, викрадення майна здійснене у тому числі за участі Світовенка Віктора Вікторовича, який, як вбачається із відкритих джерел інформації, являється помічником народного депутата О.Турчинова, та у 2012 р. балотувався на виборах до Верховної Ради України.

Нам відомо, що Світовенко Віктор Вікторович у квітні-травні 2013р.. організував відкриття Печерським РУ ГУ МВС України в м. Києві кримінального провадження відносно членів Організації орендарів за нібито підробку документів загальних зборів Організації та незаконно, через своїх однопартійців, зокрема колишнього начальника ГУ МВС України в м. Києві Ярему, здійснює тиск на службових осіб органів МВС, вимагаючи винесення ними процесуальних рішень, які можуть дозволити йому та іншим учасникам злочинної групи перешкоджати судовому процесу у Господарському суді м. Києва по поверненню майна, викраденого злочинною групою. Зокрема, працівники Печерського РУ ГУ МВС України, які фактично використовуються Світовенком В.В. для перешкоджання нам у відстоюванні своїх конституційних прав, вчиняють тиск на нас, наших представників, інших членів Організації, а також службових осіб органів державної влади, змушуючи їх діяти фактично в інтересах учасників злочинної групи. У той же час, нам достеменно відомо, що відносно самого Світовенка Віктора Вікторовича ГУ МВС України в м. Києві відкрите кримінальне провадження за ознаками ст. 190 КК України за фактом заволодіння шляхом шахраювання майном АТ "ПАРЕКС БАНК", акціонерами якого є Латвійська Республіка і Європейський банк реконструкції та розвитку. Але матеріали кримінального розслідування до суду не спрямовані, як нам стало зрозуміло, з огляду на незаконний вплив Світовенка В.В. на службових осіб органів МВС України.

З огляду на викладене, ми звертаємось до Вас, шановний пане генеральний прокурор, взяти під особистий контроль розслідування даної справи, доручити провадження по ній слідчим органів прокуратури та вжити заходів до забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.

Ми, а також наш представник - адвокат Віктор Петруненко, готові надати всю інформацію, якою володіємо.

З повагою, Савенко К.І. Борисова Л.С. 18 червня 2013 року

Наши блоги