Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Дайджест

Інтрига на 17 мільярдів

204

Вчора в інформаційному просторі з’явилася інформація про те, що "Нафтогаз" у четвертому кварталі 2015 року списав безнадійну дебіторську заборгованість населенню та промисловим споживачам на загальну суму 17 млрд гривень. "Невдовзі цю інформацію начебто підтвердили різні держструктури", - пише у своєму блозі на сайті liga.net Оксана Короткевич.

Згодом на сайті Мінекономрозвитку було опублікувало "Звіт про результати роботи 100 найбільших державних підприємств України за 9 місяців 2015 року", де зазначено що, після провальних результатів у 2014 році, ситуація у "Нафтогазі" потроху вирівнюється за рахунок переходу на ринкові ціни на газ. Причина – початок реформ корпоративного управління НАКу. Як наслідок, "Нафтогаз" завершив січень-вересень 2015 року з прибутком 0,2 млрд грн, у порівнянні зі збитком - 60,2 млрд грн. у 2014-му. Цей результат не враховує списання безнадійної заборгованості, яке відбудеться наприкінці року.

В суспільстві зчинився галас… І, як з’ясувалося, що списання боргів не відбулося.

Виявляється, відповідно до облікової політики "Нафтогазу", якщо протягом року заборгованість не погашено, створюється резерв таких боргів. Така процедура не передбачає списання, або не застосування до таких боргів інших методів повернення їх. Згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності "Нафтогаз" зобов’язаний відображати свої активи консервативно. Тобто, якщо є підстава для сумніву, що боржник розраховується вчасно за спожитий природний газ, то нараховується резерв на таку сумнівну заборгованість.

Отже фактично ніхто ніяких боргів не списував. А прес-служба та фахівці просто не змогли медіа чітко пояснити нюанси бухгалтерського обліку, що застосовується у "Нафтогазі". Це, умовно кажучи, труднощі "некомпетентного тлумачення", які й спричинили галас…

Сподіваюся, що започаткована реформа корпоративного управління "Нафтогазу", яка передбачає створення прозорої, ефективно-прибуткової компанії, допоможе й уникнути таких казусів з оприлюдненням інформації.

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги