"Закрита каста" в СБУ

викрадач купюр

Після інформації про зникнення розкладача купюр, що працює у СБУ до нас несподівано звернувся сам винуватець подій та погодився розповісти, що ж сталося. Михайло Якович попросив про повну конфіденційність, адже робота в нього секретна. Отже, кореспондент "Телебачення Торонто" зустрівся з розкладачем купюр у кафе "Криничка" біля його дому по вул. Підвисоцького, 14 і ось що він нам розповів.

- Перш за все хочу попросити пробачення у всіх, кому довелося побачити цей розгардіяш з купюрами на затриманні у Харкові. Тепер всі сміються з того, яке СБУ неорганізоване та не вміє розкладати гроші. Всю провину беру на себе і обіцяю, що надалі все буде розкладатися рівненько, як завжди.

- Що трапилося, Михайле?

- Ми ж домовлялися без імен!

- Перепрошуємо…Більше ніяких імен. Так що ж сталося?

Видео дня

- Чесно? Незручно про це говорити... Напишіть - нервовий зрив. Вийшов на перше затримання зранку, звично розкладаю купюри - і тут раз! Затемнення якесь! Прийшов до тями вже у автосалоні, стою біля "Мазераті", в руках пакунки доларів... Якби не моя високого рівня психологічна підготовка - ви б вже зі мною не говорили тут.

- Робота важка?

- Ну а як же! Спробуйте цілий день рачки повзати по підлозі! Постійно порізані пальці та долоні. Це вже норма, коли з пачки у 10 тис. доларів хоча б однією купюрою та поріжешся. А ще бувають липкі купюри. Як прилипне, то тільки вдома і вдається відшкребти.

- Де найважче працюється?

- Дуже не люблю виїзди до сільських рад. Затримаєш когось у полі, починаєш розкладати гроші, а тут вітер підійметься, чи кукурудзяник пролетить – усі купюри врізнобіч. Я вже мовчу про найбільшу небезпеку - ворони! Можуть склювати тисячу чи дві, особливо чомусь полюбляють євро.

- А як ви взагалі потрапили на цю роботу?

- Доля так склалася. Розкладачі купюр - це закрита каста, секрети професії передаються у спадок від діда-прадіда. Мій батько за Щербицького рублі розкладав, дід – за Хрущова, а прадід – взагалі ще за царя. Потім вони передали секрети ремесла мені.

- Тобто, людина з вулиці на таку роботу не потрапить?

- Ні, без трудової династії та відповідного навчання шансів майже немає.

- А що включає в себе навчання?

- Потрібна дуже серйозна підготовка. Я вчився до сьомого поту! Прокидався о шостій ранку, а до ліжка доповзав о першій ночі. Викладав купюрами квадрати, кола, сніжинки, герб України, викладав на вулиці, у приміщеннях, на машинах, на льоду і піску, у спеку й мороз.

- Що б ви могли порадити молодим розкладачам купюр, якщо їм пощастить потрапити у професію?

- Слухайте вчителів, дотримуйтесь нормативів, відстань між купюрами не має перевищувати одного сантиметру.

- Дякуємо!

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...