Коли наступить політична смерть "Народного фронту"?

14.5т

Зараз партійні штаби значно активізувалися напередодні місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня, і, зрозуміло, що ключова боротьба буде відбуватися саме в Києві.

Як стало відомо в штабі однієї з політичних сил, сьогодні в команді "Народного фронту" ідуть серйозні дискусії з приводу того, як діяти в непростій для цієї політичної сили ситуації, що склалася. Справа в тому, що рейтинги популярності лідерів "Народного фронту" - Яценюка і Турчинова - настільки впали за останній період, а підтримка цієї партії настільки мізерна, що мова йде про справжнє політичне фіаско. У зв’язку з цим, штабістами розглядається кілька сценаріїв.

Найбільш оптимальним і вигідним для "Народного фронту" вважають варіант об’єднання з партією Петра Порошенка. І в цьому зараз активно намагаються переконати Президента.

Другим варіантом уникнення, або принаймні відтермінування "політичної смерті" може стати перенесення місцевих виборів. І можливі механізми для цього теж шукаються. Недаремно Арсеній Петрович все частіше і частіше почав робити заяви про "дуже високу" можливість наступу Росії.

Якщо не вийде реалізувати перший і другий сценарії, залишається третій варіант – відмова від участі у місцевих виборах. Але щоб не легітимізувати політичну поразку, такий крок буде пояснений таким чином: відмова від участі у виборах зумовлена тим, що ключові лідери "Народного фронту" мають ефективно працювати на ключових посадах, "для народу".

Для того, щоб зрозуміти, в якому розпачі знаходиться керівництво "Народного фронту", наведемо деякі цифри "штабних" соціологічних опитувань. Так, ще півроку тому (у листопаді 2014 року) загальна довіра до Арсенія Яценюка складала 61,1%, недовіра - 32,4%. На сьогодні (травень 2015 року) А. Яценюку довіряють 23% киян, не довіряють 71,7%. Тобто, Арсеній Петрович за шість місяців втратив 38% своїх прихильників.

У листопаді 2014 року Олександру Турчинову довіряли 43% опитаних,не довіряли 45,9%. На сьогодні О. Турчинову довіряють 15,2 %, не довіряють 76,3 %. Тобто, за півроку він втратив 27,8% симпатиків.

Партія "Народний фронт" у виборах до Київради півроку тому набирала 9,4%. Сьогодні – лише 2,4%, тобто, за шість місяців – мінус 7%.

Отож, політична смерть "Народного фронту" - близька, як ніколи. Залишається лише питання , коли це буде підтверджено результатами виборів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги