Коли наступить політична смерть "Народного фронту"?

Коли наступить політична смерть 'Народного фронту'?

Зараз партійні штаби значно активізувалися напередодні місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня, і, зрозуміло, що ключова боротьба буде відбуватися саме в Києві.

Як стало відомо в штабі однієї з політичних сил, сьогодні в команді "Народного фронту" ідуть серйозні дискусії з приводу того, як діяти в непростій для цієї політичної сили ситуації, що склалася. Справа в тому, що рейтинги популярності лідерів "Народного фронту" - Яценюка і Турчинова - настільки впали за останній період, а підтримка цієї партії настільки мізерна, що мова йде про справжнє політичне фіаско. У зв’язку з цим, штабістами розглядається кілька сценаріїв.

Видео дня

Найбільш оптимальним і вигідним для "Народного фронту" вважають варіант об’єднання з партією Петра Порошенка. І в цьому зараз активно намагаються переконати Президента.

Другим варіантом уникнення, або принаймні відтермінування "політичної смерті" може стати перенесення місцевих виборів. І можливі механізми для цього теж шукаються. Недаремно Арсеній Петрович все частіше і частіше почав робити заяви про "дуже високу" можливість наступу Росії.

Якщо не вийде реалізувати перший і другий сценарії, залишається третій варіант – відмова від участі у місцевих виборах. Але щоб не легітимізувати політичну поразку, такий крок буде пояснений таким чином: відмова від участі у виборах зумовлена тим, що ключові лідери "Народного фронту" мають ефективно працювати на ключових посадах, "для народу".

Для того, щоб зрозуміти, в якому розпачі знаходиться керівництво "Народного фронту", наведемо деякі цифри "штабних" соціологічних опитувань. Так, ще півроку тому (у листопаді 2014 року) загальна довіра до Арсенія Яценюка складала 61,1%, недовіра - 32,4%. На сьогодні (травень 2015 року) А. Яценюку довіряють 23% киян, не довіряють 71,7%. Тобто, Арсеній Петрович за шість місяців втратив 38% своїх прихильників.

У листопаді 2014 року Олександру Турчинову довіряли 43% опитаних,не довіряли 45,9%. На сьогодні О. Турчинову довіряють 15,2 %, не довіряють 76,3 %. Тобто, за півроку він втратив 27,8% симпатиків.

Партія "Народний фронт" у виборах до Київради півроку тому набирала 9,4%. Сьогодні – лише 2,4%, тобто, за шість місяців – мінус 7%.

Отож, політична смерть "Народного фронту" - близька, як ніколи. Залишається лише питання , коли це буде підтверджено результатами виборів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...