Біженці: безневинні жертви чи спекулянти?

Біженці: безневинні жертви чи спекулянти?

Сьогодні хочу поговорити про біженців і переселенців – це одна із найболючіших і актуальних тем сучасного світу. Війни, конфлікти, дискримінація за національною ознакою, диктаторські режими і стихійні лиха змушують безліч людей поневірятися по світах у пошуках кращого життя. На перший погляд, ці люди викликають співчуття і бажання допомогти, проте чи є все це безневинним?

Я вже кілька разів писав пости про те, як поводяться "нещасні" біженці в гостинній Німеччини і приводив статистику про кількість грабежів, згвалтувань і т.д. Я впевнений, що середньостатистичні німці аж ніяк не в захваті від таких сусідів.

Безумовно, є люди, які потребують підтримки, допомоги і розуміння, проте дуже великий відсоток таких вимушених іммігрантів часто спекулює своїм тяжким становищем, абсолютно не бажаючи поважати закони і традиції країни, в яку приїхав.

Ізраїль стикався з цією проблемою не раз - вихідці з Марокко привозили з собою багатожонство, радянські атеїсти не визнавали ні релігію, ні традиції.

Жителі України зіткнулися з переселенцями всередині країни, здавалося б - та ж нація, та ж культура, але ми бачимо безліч історій про спекуляції "тяжким становищем" і зухвалу поведінку людей, які переїхали.

На жаль, з поведінкою переселенців всередині країни боротися на законодавчому рівні неможливо, але з іммігрантами - цілком. Приклад, як це потрібно робити, недавно подала Швейцарія, в якій питанню інтеграції в суспільство приділяється дуже багато уваги.

Так само як і інші члени ЄС, Швейцарія прийняла ряд мусульманських біженців. Влада міста Базель відхилила заяву двох дівчаток-мусульманок про отримання громадянства, тому що ті не відвідували передбачені шкільною програмою уроки, зокрема - плавання. Батьків дівчаток, які забороняли їм відвідувати подібні уроки, оштрафували на 1500 доларів. Верховний суд постановив, що релігійні мотиви не можуть звільняти від відвідування уроків.

У квітні в кантоні Базель членам сім'ї мусульман було відмовлено в отриманні громадянства через те, що вони ходили по місту в спортивних штанях і не віталися з перехожими. На думку комітету, відповідального за адаптацію біженців в країні, це вірна ознака того, що ця сім'я недостатньо асимілювалася.

У Швейцарії ті, хто відмовляються слідувати законам і звичаям держави, не отримують громадянство, навіть якщо вони прожили в країні довгий час, працевлаштовані і добре володіють однією з державних мов - німецькою, французькою або італійською.

Ці приклади дуже чітко показують, що сильна нація - це в першу чергу та, яка цінує і поважає свою історію, культуру, мову і традиції і нікому не прощає зневажливого ставлення до цих питань. Якщо ви приїхали жити в Ізраїль - будьте люб'язні вивчити іврит і прийняти звичаї країни. Називаєте себе українцем - відповідно вибирайте українську мову і поважайте українську культуру. Тільки з таким ставленням до своєї країни можна побудувати нормальне майбутнє.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.