Стипендія - як загроза національній безпеці

2.4т

Скасування стипендій, можливо, стане найголовнішою проблемою для влади у цьому році.

Студенти – це найактивніша протестна категорія в українському електораті. І якщо хтось забув – то і останній Майдан розпочався зі студентів. З того, що їх притісняли. Правда, тоді це відбувалось фізично. Чи бити не можна, а гроші забрати можна? Це менш брутально?

Сьогодні ми маємо "кремовий тероризм". Торт у заступника міністрів фінансів і гасло про "гроші на стипендії, а не на війну". Ви серйозно? Ви вважаєте це студентським протестом? Це - технологія проти студентів, яка виправдовує скасування стипендій. Сьогодні кошти на війну стали наскільки сакральними, що будь-які замахи і спроби зменшити видатки розглядаються як зрада. І хвиля відразу пішла у блогосфері – і про невдячних студентів, і про те як їх "годують" платники податків, і про те, що вони і так безкоштовно навчаються.

А завтра скасують пенсії. Якийсь пенсіонер кине тортом в поточного заступника міністра фінансів з криками "гроші на пенсії, а не на війну". І що – ми спродукуємо таку ж масу меседжів? Ми будемо говорити про те, що "особисто я підтримую своїх пристарілих батьків", "а ось мій дід до 90 років працював", "половина і так недоживає", "їм що мало безкоштовної медицини"?

Війна для нас безумовний пріоритет. Але не будемо забувати, що ця війна – гібридна. Вона ведеться не лише на Донбасі, і не лише зброєю. Підстави для протесту створили по всій країні. І створили величезну протестну масу, готову вийти на вулиці. І виступити проти діючої державної влади. Як би до неї не ставились, але – від підтримки влади залежить і спроможність держави протистояти військовій агресії. У будь-якому випадку, всі проблеми всередині країни діятимуть на руку Росії.

Завтра протестну масу студентів використає якась політична сила. Бо студентство - це серйозний потенціал. І серйозна загроза – дивись минулий майдан. І замість того, щоб підтримувати наших бійців на фронті, держава буде витрачати бюджетні кошти на заходи з "примушення до спокою". На це готові тратитись платники податків?

Так, проблеми у бюджетних виплатах теж є. Але вони є в усіх сферах. І серед пенсіонерів, і серед пільговиків, і серед переселенців, і, давайте будемо відвертими, серед військових "туристів", які отримують статус учасника АТО за відрядження до зони. Система виплат потребує глобального перезавантаження. Але – вся система.

І щодо самого скасування стипендій. Не виключено, що це завершиться підняттям балу для її отримання. Тобто, стипендію отримуватимуть лише ті, хто сьогодні отримує підвищену. Це було б справедливо. Принаймні, це б стимулювало самих студентів учитись, а не протестувати. Якщо так – це треба пояснювати.

Або як варіант – ми матимемо вольове рішення зверху про відмову від скасування стипендій. Ефект повернутої цукерки. І влада отримає бонус, і студенти заспокоються. Але – це вже говоритиме про ефективність влади – про заміну реальних реформ ефектними піар-рішеннями.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости