Закон Савченко: вбито вже близько 30 людей

Закон Савченко

Верховна Рада України відхилила два депутатські законопроекти (№4032 та №4548) про зміни у так званий Закон Савченко. У відповідь на критику свого закону Савченко, довго не роздумуючи, назвала парламентарів по-народному – "крутими баранами" та пошкодувала, що у неї в тюрмі не було змоги допрацювати закон. Можливо, їй дійсно шкода, але злочинців уже назад до в’язниці не заженеш, а жертв - не воскресиш.

Видео дня

В той час, коли у ВР роздумують про "баранів і кіз", криміналітети, які опинились завдяки закону Савченко на волі, вбили близько 30 людей!

Вочевидь, український парламент дійсно перетворився на зоопарк, де тільки й займаються продукуванням зоологічних метафор замість відповідальної роботи.

Те, що зміни до Закону Савченко провалили, свідчить, що у політиків немає правової відповідальності, поваги до своєї роботи. Всі, починаючи від Генпрокурора і завершуючи прем’єр-міністром, кричать - закон поганий, його треба скасувати. Але його не те, що не скасовують, а навіть не бажають вносити зміни. Депутатам начхати на те, хто від їхньої пасивності постраждає.

Про що ми говоримо, якщо сама авторка Савченко не розуміє елементарного - що таке рецидив. Вона дуже своєрідно пояснила суть цього терміну – "Рецидив – це ті люди, на яких ментам найпростіше скинути всіх собак, щоб не шукати відповідального злочинця". Що тут скажеш – цікава відповідь, яка немає жодного юридичного змісту та логіки.

Якщо людина навіть не знає суть юридичного терміну, то чи має вона право говорити, що закон треба було дописати. Запитайте, чому мовчать співавтори закону?

Всі критикують Савченко, а про інших його ідеологів чому мовчать? Вони ж істерично бігали по ефірах, чоло розбивали, так переконували, який Закон Савченко ідеальний і гуманний. А тепер бігають і кажуть, що треба було його допрацювати! То нехай пояснять свою некомпетентність родичам усіх тих, хто постраждав або втратив рідних через свавілля злочинців, які опинились завдяки нардепам на волі і скоїли повторний злочин.

Тому замість ігор в баранів, кіз і собак краще пропонувати альтернативу – як зменшити рівень злочинності та зупинити ту хвилю криміналу, яка нас накрила з головою.

Така альтернатива є - ввести адміністративний нагляд. Це дієвий механізм нагляду за особами, які вийшли на волю. Є навіть розроблений відповідний законопроект. Треба лише його внести на розгляд.

Адже поки що в Україні діє адміністративний нагляд зразку минулого століття - калька радянської системи. Адміннагляд застосовують тільки до наркоманів. А як же вбивці, грабіжники, ґвалтівники, педофіли? За ними немає жодного спостереження. Не треба нічого нового вигадувати – просто запозичити уже існуючий європейський досвід і реалізувати його.

Адміннагляд – це коли особа має певні обмеження після відбуття покарання. Наприклад, людина, яка вчинила насильство в сім’ї, не має права підходити до постраждалих в радіусі 1 км. Також педофілу заборонено наближатись до дитячих садків, шкіл, технікумів. Якщо порушить – назад в тюрму.

На Заході за такими особами здійснюється цілодобовий моніторинг – за допомогою електронного браслету. Це є в кожній європейській країні, де поважають спокій своїх громадян та піклуються про їхню безпеку і життя.

Ось це, як на мене, - чітка пропозиція порятунку держави від влади криміналу, а не пусті балачки про баранів у стінах парламенту.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...