БлогиМир

Росії потрібні наші гроші

28.9т

Тут насправді цікава не пропозиція, тут цікавим є становище, в якому опинилася Росія. Упродовж кількох місяців російські чиновники стверджували, що ні про що домовлятися не збираються, вимагають повної сплати за рахунками, доведуть Україну до дефолту, заблокують фінансову допомогу нашій країні - чим нам тільки не погрожували. І раптово, коли, здавалося, ні про які домовленості і мови бути не може, вони прокинулися. Чому? Про це пише Віталій Портніков для espreso.tv.

А тому, що історія з трьома мільярдами була не допомогою нашій країні, а спільним гешефтом двох правителів - Володимира Путіна і Віктора Януковича. Хто бачив ці три мільярди? Чому вони ніяк не позначилося на стані української економіки? Куди поділися після втечі Януковича до господарів? Євробонди на "Камазі" не вивезеш. Але можна бажати отримати живі гроші за повітря - цим мистецтвом кремлівські "наперсточники" оволоділи досконало. І в майстерності їм не відмовиш - росіяни створили бездоганну з погляду міжнародного фінансового права схему. Тільки ось те, що це схема, сьогодні знають всі. А значить - Кремль може опинитися без своїх мільярдів.

Тому вони стали метушитися. Думаю, що це не остання їхня "цікава пропозиція", а перша. Поки що вони обговорять її з представниками МВФ, наштовхнуться на нерозуміння, почнуть консультації з українською стороною, змінять деякі деталі своєї пропозиції, потім її сутність. Власне, швидше за все, вони погодяться зі схемою, яка вже вироблена міжнародними кредиторами - але зажадають оформлення цієї схеми в окремому документі. Це як вибори на Донбасі - проводіть за вашим законодавством, але за окремим. Але одночасно це набагато важливіше за Донбас. Тому що у випадку з регіоном, який вони окупували, мова йде лише про кілька мільйонів нещасних людей. А що таке люди для Путіна? Сміття! А от гроші - це серйозно. Заради цього варто маневрувати і висувати "цікаві пропозиції".

Путіна, власне, для цього і привели до Кремля - рятувати схеми.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги