УкрРус

Саме НАТО зменшило підтримку українців вступу до НАТО

За результатами останніх соціологічних досліджень, кидається у вічі, що підтримка українців можливого вступу України до НАТО залишається доволі низькою – 47%.

Причин цього можна назвати кілька. По-перше, загальновідомі, власне українські причини. Так, через відсутність на сьогодні виборчої кампанії, ні політичні партії, ні громадськість активно не займається інформаційно-просвітницькою роботою щодо переваг перебування в НАТО.

Проте головна, найсерйозніша причина полягає в позиції самого керівництва НАТО, оскільки в умовах фактичної війни з Росією, вона є, м’яко кажучи, інертною.

Мова йде і про військово-політичний рівень відносин, і, перш за все, військово-технічну допомогу. Очевидно, що велика кількість представників українського суспільства очікувала на дієву, конкретну підтримку НАТО бодай військовою технікою та озброєнням. На жаль, такої підтримки Україна не отримала.

Звідси - відсутність зростання підтримки українцями вступу до НАТО. Хоча, за логікою речей, це мусило би відбутися, бо в умовах війни з Росією, зрозуміло, що єдиний військово-політичний альянс, який може захистити Україну – це НАТО. До речі, соціологічне дослідження проводилось без врахування територій Криму та частини територій Донецької і Луганської областей.

Отже, прогностично, ми мусили би мати не менше 50% підтримки українців вступу до НАТО. Натомість маємо ті ж самі показники, що і до конфлікту з Росією, що свідчить про те, що, на жаль, саме НАТО вплинуло на те, щоб українці не поспішали підтримувати вступ до цього альянсу.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги