Ось вам вся правда про позицію РФ!

35.1т

Зустріч міністрів закордонних справ нормандського формату розпочалася з обговорення гуманітарної проблематики. Саме за наполяганням українськоі сторони на цій темі, нарешті, приділили достатню увагу на цих зустрічах.

П. Клімкін звернув увагу, що попри домовленості в Берліні, МКЧХ так і не отримав доступ до окупованих територій для пошуку зниклих безвісти і до тюрем, де утримують заручників. А пройшло вже 2 місяці, і домовленості не виконують саме РФ і контрольовані нею бойовики.

Україна наполягає на негайному, повному і безумовному доступі всіх міжнародних гуманітарних місій на окуповані території, доступу МКЧХ до тюрем на окупованих територіях і в РФ (де утримують наших політв'язнів).

Українська сторона також звернулася до РФ, аби ті вплинули на контрольованих ними представників ОРДО, аби ті НЕГАЙНО випустили до родин підлітків, яких затримали за надуманими, вигаданими звинуваченнями в "диверсіях". Тим більше, що ці підлітки і їх родини проживають в окупованому Донецьку.

Українська сторона наполягає, аби до Різдва, до нового 2017 року, відбулося звільнення всіх заручників! Потрібно негайно розблокувати процес звільнення заручників, це підтримують Німеччина і Франція. Але ж звільнення, дата звільнення повністю залежить від РФ, представник якої знову не дає конкретні відповіді і не готовий до рішень в ключовому гуманітарному питанні.

Україна звернулася до Нормандського формату з пропозицією дати доручення гуманітарній групі до ЦЬОГО Різдва, до нового 2017 року знайти компроміс, ухвалити на найближчому засіданні рішення по даті і звільнити заручників. Ми надали кілька конкретних пропозицій щодо звільнення.

Також П. Клімкін підняв питання безпеки на КПВВ. Лише за листопад КПВВ обстрілювалися 317 разів! Й досі з березня не відкрито пункт "Золоте", і це неприпустимо. Клімкін запросив міністрів Німеччини і Франції відвідати "Золоте", можливо тоді РФ дасть вказівку ОРЛО відкрити цей пункт.

Також велику увагу було приділено темі водопостачання. На сьогодні українська сторона має заборгованість за поставлену на окуповану територію воду - 277 млн грн. А за воду потрібно платити, і тому ми вимагаємо, щоб РФ дали відмашку, щоб окуповані ними території почали платити за поставлену воду.

Особлива тема - це можлива гуманітарна, екологічна катастрофа на Донбасі, до якої підштовхує РФ. Це і затоплені шахти, і розбомблені ферми в Тоненькому поблизу Авдіївки, і розгромлене зерносховище зі спаленим зерном цьогорічного врожаю поблизу Мар'їнки, і проблема зі свиноводчеською формою в Бахмутському районі, і ключове - вода! Через те, що бойовики перебили водовід в Торецьку, 50-тисячне місто тиждень було без води.

Я особисто спрямувала листи координаторам ОБСЄ в ТКГ і гуманітарній групі з проханням терміново звернутися до ОРДО, аби ті надали гарантії безпеки робітникам, що мають ремонтувати цей водогін. І також проблемою залишається борг перед Попаснянським районом за воду, за яку окуповані РФ території мають заплатити.

Другий ключовий блок - безпека. В нашій делегації також були експерти з військових питань, що працюють в безпековій групі. За цей місяць зафіксовано більше, аніж 1060 порушень режиму тиші, випущено боєснарядів вагою більше 132 тонн, які мали завезти щонаймеше 27 "Камазів" чи "Уралів", випущено більше 6000 мін. Й досі не розведено живу силу і техніку поблизу Станиці Луганської. Все більше фактів агресії проти СММ ОБСЄ, цього року кількість інцедентів проти спрстерігачів виросла в два рази. Україна наполягає на демілітарізації Дебальцево, на цілодобовому чергуванні місії СММ ОБСЄ і безпеці роботи спостерігачів та повному їх допуску на всю окуповану територію.

П. Клімкін навів фактаж, коли РФ через свої безпілотники здійснює розвідку чи навіть наводку на українські території.

При цьому міністр Лавров на всі незручні питанні відповідає, що гуманітарні чи безпекові питання це не його компетенція і наполягає тільки на обговоренні політичного блоку. Ось це і є вся правда про позицію РФ, яка не зацікавлена ані в припиненні вогню, ані в звільненні заручників, а лише на амністії і тд.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости